Nastavlja se Arsenalov košmar, ogroman Lenov kiks

Fudbal - video 29. dec 201916:57 > 17:00
Shaun Botterill/Getty Images

U nedelju je u meču 20. kola engleske Premijer lige ekipa Čelsija slavila kao gost na „Emirejtsu“ u londonskom derbiju protiv Arsenala posle velikog preokreta na drugom poluvremenu – bilo je 2:1 (0:1) za goste.

Dobro je počelo po ekipu Mikela Artete – posle dobrog kornera u 13. minutu Čejmers je bio na pravom mestu, usmerio loptu ka Pjeru-Emeriku Obamejangu, a napadač iz Gabona je bio precizan za vođstvo „Tobdžija“ 1:0.

Čelsi je kontrolisao igru većim delim susreta, krajem poluvremena u igru je ušao i Žoržinjo, ali je delovalo da će Arsenal konačno doći do bodova pod vođstvom mladog španskog stručnjaka.

Ipak, usledio je katastrofalan finiš crvenog londonskog tima – Maunt je izveo slobodan udarac praktično sa aut linije, Bernd Leno je neposredno izleteo na „boksovanje“, ali je potpuno promašio loptu, a upravo je Žoržinjo ostao sam pred praznim golom i postigao jedan od lakših golova u karijeri za izjednačenje u 83. minutu. Bio je to prvi gol posle tri meseca za bivšeg igrača Napolija.

Samo četiri minuta kasnije usledio je potpuni kolaps Arsenala – posle brze kontre odbrana je bila smušena, a Tami Ejbraham se dobro snašao u šesnaestercu posle pasa Vilijana šutirao Lenu kroz noge i doneo tri boda „Plavcima“ svojim već 12. golom u sezoni.

Arsenal nastavlja sa veoma lošim igrama u tekućoj sezoni, a ovo im je bio četvrti meč u Premijeršipu zaredom bez pobede. Trenutno su na 12. mestu tabele sa 24 boda, dok je Čelsi četvrti sa 35.

U narednom kolu Čelsi će gostovati Brajtonu, dok će Arsenal ugostiti Mančester Junajted.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.