Derbi slavio nakon sedam mečeva

Premier League 30. dec. 201922:46 > 22:54
Getty Images/Alex Livesey

U poslednjoj utakmici 25. kola Čempionšipa, ali i engleskog fudbala u 2019. godini, i duelu dva tima iz donje polovine tabele, Derbi je bolji od Čarltona 2:1.

Domači sastav koji mnogo igra lošije u odnosu na prošlu sezonu, poveo je u 10. minutu.

Andre Vizdom je ubacio loptu, a u petercu senajbolje snašao 19-godišnji Irac Džejson Najt i postigao prvi gol u seniorskoj karijeri.

Samo sedam minuta kasnije – veliki problem za domaće, Kristijan Bjelik je dobio direktan crveni larton zbog grubog starta nad Galagerom.

Međutim, gosti iz Londona nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost na terenu, ali zato je Derbi pobedu potvrdio novim golom mladog Iraca.

Još jedan tinejdžer Maks Bird je centrirao, a Najt dao gol u 77. minutu.

Čarlton, kjoji i dalje ima ogorman broj povređenih fudbalera, jedini gol je dao u 83. minutu, Dejvis je srušio Galagera, a Tejlor smireno izveo penal.

Ovaj meč je sa klupe pratio Vejn Runi, koji će već od narednog kola, 2. januara i duela protiv Basnlsija, imati pravo nastupa za „Ovnove“.

Ovo je inače bila prva pobeda Derbija nakon sedam kola.