Runijev Derbi iščupao bod, pobeda Fulama

Premier League 11. jan. 202018:11 > 18:16
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

U subotu je odigrano 11 duela engleskoj Čempionšipa.

VBA je gfostovao Čarltonu i poveli su u 22. minutu,  posle drugog udarca Keneta Zohore u istoj akciji.

Međutim, samo 6 minuta kasnije, Čarlton je izjednačio, mladi Džoš Dejvison dao je prvi gol u seniorskoj konkurenciji u prvom startu za svoj tim.

Ekipa Slavena Bilića povela je posle 29 sekund igre u nastavku, a gol je dao Hal Robson Kanu. Ekipa Čarltona je u oktobarskoj utakmici dva puta gubila i stizala prednost, a to im je pošlo za rukom i u subotu, pošto je gol za izjednačenje dao Tom Lokier.

Bio je to njegov prvi gol u dresu Čarltona.VBA, iako je izeo sam bod, seli se na prvo mesto, pošto je Lids poražen od Šefild Venzdeja.

Na stadionu Madejski videli su golove u 6. i 7. minutu nadoknade, za 1;1 u duelu Redinga i Notingema.

Aleksandar Mitrović je ponovo bio kapiten Fulama, a ekipa iz Londona slavila je na gostovanju Halu sa 1:0, golom Ivana Kavaljera.

U derbiju začelja, Barnsli je savladao Hadersfild sa 2:1, ali je ostao u zoni ispadanja, dok je u derbiju Severozapada, bilo nerešeno između Blekburbva i Prestona.

Vejn Runi je odigrao svih 90 minuta za Derbi, i nosio je kap traku, a Ovnovi su golom u nadoknadi izvukli bod na gostovanju Midlzbrou (2:2).

Dve ekipe koje su u zoni ispadanja, Luton i Vigan su poražene kod kuče – Šešidržije od Birmingema, a Latiksi od Bristola.

Jedini meč bez golova bio je duel Stouka i Milvola. Poslednje utakmica 27. kola igra se u nedelju od 13:00, biće to veliki derbi Velsa između Kardifa i Svonsija.