Fulam slavi Srbina: Mitrović pokorio i Ivud Park

Fudbal - video 8. feb 202017:52 > 18:38
Alex Pantling/Getty Images

Golom Aleksandra Mitrovića ekipa Fulama ostvarila je veliku pobedu na teškom gostovanju protiv Blekburn Roversa 1:0 u 31. kolu Čempionšipa.

Srpskom reprezentativcu bio je to 20. gol u Čempionšipu čime je nastavio golgetersku trku sa Olijem Votkinsom iz Brentforda. Njih dvojica dele prvo mesto na čelu liste strelaca.

Lenihan je u samoj završici uspeo da zatrese mrežu Fulama što jer izazvalo delirijum na Ivud Parku, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Fulam se tom pobedom i utakmicom više izjednačio na drugoj poziciji sa Lidsom, koga nešto kasnije u derbiju kola očekuje gostovanje Notingem Forestu.

Pomenuti Votkins doneo je pobedu Brentfordu tri minuta pre kraja meča sa Midlsbroom – 3:2. Isti rezultat, ali u korist gostiju zabeležen je na stadionu Liberti u Svonsiju gde su viđena dva preokreta. Poveo je Derbi Kaunti golom Voghorna u 8. minutu, Svonsi je u rasponu od samo dva minuta preko Danda u 56. i Ratlidža u 58. proekrenuo na 2:1, da bi Holms u 64. i Lorens devet minuta pre kraja doneli pobedu gostimas. „Ovnovi“ beleže sve bolje rezultate otkako je u njihovom dresu zaigrao Vejn Runi.

Hal je nakon četiri poraza upisao prvi bod, dok Reding nije uspeo da trijumfuje ni u šestom uzatopnom meču. U 26. minutu istakao se Džordan Obita, bio je to njegov drugi gol za vođstvo Redinga, a Malik Vilks doneo izjednačenje u 82. minutu. Bio je to njegov prvenac u dresu Tigrova pošto je stigao u zimskom prelaznom roku na pozajmicu iz Barnslija.

Hadersfild je kao domaćin savladao KPR 2:0 golovima Kačanga i Munija iz penala, Stouk je pred svojim navijačima bio bolji od Čarltona 3:1, dok su fudbaleri Kardifa odneli bodove sa gostovanja Lutonu 1:0. Domaćem timu presudio je Tomlin.

Na tabeli Čempionšipa vodi Vest Bromič koji u nedelju gostuje Milvolu. Ekipa Slavena Bilića ima 56 bodova iz 30 utakmica. Bod manje imaju Lids i Fulam. Ekipa Aleksandra Mitrovića ima utakmicu više. Slede Brentford sa 53, Notingem Forest 51, Preston i Bristol Siti 50, Kardif i Svonsi 46, Milvol 45, Šefild Vensdej i Blekburn 44, itd.