Lisice pale u Noriču: Debitantski gol posle 82 meča

Fudbal - video 28. feb 202022:53 > 22:57
Stephen Pond/Getty Images

Fudbaleri Noriča pobedili su Lester na svom terenu u 28. kolu Premijer lige rezultatom 1:0.

Poslednjeplasirani tim lige napravio je veliko iznenađenje, pošto je savladao ekipu sa treće pozicije, a najzaslužniji za peti trijumf Kanarinaca u sezoni bio je Džamal Luis sjajnim pogotkom u 70. minutu.

Aron je centrirao na drugi kraj šesnaesterca, odakle je vezista iz Severne Irske zahvatio volej i poslao loptu u dalju mrežu za prvi gol u profesionalnoj karijeri posle čak 82 meča.

Ovim trijumfom, nade Noriča da će opstati u eliti nastavljaju da žive.

Ekipa Danijela Farkea ostaje poslednja na tabeli sa 21 bodom, ali sad ima samo četiri manje od prve ekipe iznad crte Aston Vile.

Na drugoj strani, Lisice su u padu forme. Ovo im je drugi uzastopni poraz, a četvrti meč bez pobede, ali su i dalje treće uz 50 poena.

Ne računajući pogodak Luisa, Kanarinci su u još nekoliko navrata zapretili Kasperu preko Ondreja Dude.

Lester ima za čime da žali na ovoj utakmici i nema dileme da će biti komentara na račun suđenja – Keleči Ihenačo je u 49. minutu zatresao mrežu, ali je njegov gol poništen na signalizaciju VAR zbog navodnog igranja rukom.

Deluje da je tim Brendana Rodžersa oštećen u toj situaciji, pošto je delovalo da je to, zapravo, učinio defanzivac Noriča Ben Godfri.