Golčina Šoa i Igalov šou odveli Đavole do 1/4 finala

Fudbal - video 5. mar 202022:27 > 22:35
Michael Regan/Getty Images

Poslednji četvrtfinalista FA kupa je Mančester Junajted, koji je kao gost savladao Derbi Kaunti 3:0.

Derbi je sa velikim ambicijama dočekao ovaj meč, posebno njegov najiskusniji igrač Vejn Runi, koji se proslavio u dresu upravo Mančester Junajteda. Međutim, ekipa sa Old Traforda je, na kraju, ipak bez većih problema opravdala ulogu favorita. Domaćina je načeo u 33. minutu Luk Šo lepim golom, ali postignutim uz dosta sreće, pošto se lopta čak dva puta odbijala igračima u crvenim dresovima posle blokiranih šuteva.

A onda je usledio šou najvećeg zimskog pojačanja Odiona Igala. Nigerijac je u 41. minutu duplirao prednost, a u 70. minutu je drugim golom povisio na 3:0. Jasno je bilo ko će među osam najboljih, a Runi nije imao sreće da ipak postigne gol protiv svog nekadašnjeg kluba. Izveo je sjajno slobodan udarac, ali je Romero praktično izvadio loptu iz raklji.