Ludi finiš na Vikaridžu, Votford i Lester remizirali

Fudbal - video 20. jun 202015:30 > 15:33
Alastair Grant/Pool via Getty Images

U prvom meču subotnjeg programa 30. kola engleske Premijer lige, prvog nakon stodnevne pauze, na „Vikaridž Roudu“ fudbaleri domaćeg Votforda i Lester Sitija remizirali su 1:1 (0:0) u neverovatnoj završnici u kojoj su viđena dva pogotka u sudijskoj nadoknadi vremena.

Većinu uzbuđenja videli smo u poslednjih pet minuta, ali i u prvom delu igre timovi su imali šanse. U 16. minutu Džejmi Vardi je je šutirao sa ivice šesnaesterca posle dobre akcije, Votford je pripretio preko Dukurea, kojeg je u situaciji „jedan na jedan“ zaustavio danski reprezentativac Kasper Šmajhel.

Povezano

Lester je imao prilike i u nastavku preko Greja i Medisona, ali pravi „haos“ na terenu viđen je u zarvšnim minutima.

Delovalo je da je u 90. minutu gost uspeo da dođe do trimumfa posle prelepog pogotka Bendžamina Čilvela, koji je posle pasa Greja, koji je promenio stranu, odlično prihvatio loptu i sa leve strane iskosa preciznim i snažnim udarcem spoljnom matirao golmana domaćih Bena Fostera.

A u trećem minutu nadokande viđen je pravi sprektakl – Kreg Doson postigao je svoj prvi pogodak udresu Votforda i to na kakav način. Pogodio je neverovatnim šutem „makazicama“ posle jednog kornera i lopte koju je odbio Kabasele. Kasper Šmajhel ju je „imao na ruci“, ali su „Stršljenovi“ ipak uspeli da dođu do boda.

„Bili smo razočarani kada smo primili pogodak, ali nam je sjajan timski duh dao gorivo da izjednačimo. Jasno je da nam navijači nedostaju, ali se mi svakako trudimo da im priuštimo dobar šou dok su kod kuće“, rekao je strelac izjednačujućeg pogotka Kreg Doson.

To je veoma važan remi u borbi Vortforda za opstanak, a sada imaju 28 bodova i nalaze se na 16. poziciji sa jednim poenom više od ugroženog Bornmuta. U narednom kolu protivnik im je Barnli.

Sa druge strane Lester, koji je računao na pobedu u ovom duelu, nastavlja borbu za mesto koje vodi u Ligu Šampiona, a i dalje su u dobroj poziciji. Treći su na tabeli sa šest bodova manje od Mančester Sitija (koji ima i meč više), ali i šest bodova više od prvog pratioca Čelsija. Sledeći rival biće im ekipa Brajtona, koju dočekuju u utorak.