Hal pobedio prvi put od 1. januara, borba pri dnu

Fudbal - video 2. jul 202020:07 > 20:09
Getty Images/George Wood

Fudbaleri Hal sitija ostvarili su veoma važnu pobedu u borbi za opstanak, pošto su u 40. kolu Čempionšipa savladali Midlzbro sa 2:1.

Počelo je silovito, već u četvrtom minutu gosti su poveli pogotkom Asombalonge iz jedanaesterca, ali samo četiri minuta kasnije Hal je izjednačio golom Herbija Kejna.

Posle toga je tempo opao, gledali smo ujednačenu utakmicu i činilo se da idemo ka remiju sve do nadoknade vremena, kada je De Vijs glavom spustio loptu, a Malik Vilks zakucava loptu u mrežu za prvu pobedu Tigrova još od prvog dana 2020. godine.

Hal je sada 19. na tabeli Čempionšipa sa 45 bodova, dok je Midlzbro sa bodom manje dva mesta niže, poziciju iznad timova u zoni ispadanja – tamo su Stouk sa 43, Barnsli sa 41 i Luton sa 40 bodova, tako da nas do kraja čeka velika borba.