Siti otreznio mamurnog šampiona – 4:0!

Fudbal - video 2. jul 202022:45 > 23:10
Getty Image/Laurence Griffiths

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su novog prvaka Liverpul 4:0 (3:0) u 32. kolu Premijer lige i tako su naneli Crvenima drugi ligaški poraz ove sezone, nakon što je to prethodno učinio Votford (3:0).

Posle ravnopravnog početka prvu veliku šansu imao je Liverpul, kada je u 20. minutu Salah lepo sebi stvorio prostor i šutirao po zemlji, ali je lopta završila na stativi.

Pet minuta kasnije Gomes je oborio Sterlinga u šesnaestercu, a siguran izvođač penala bio je Kevin de Brujne. Sterling je bio noćna mora Gomesa, generalno je Liverpulova odbrana bila jako loša, a u 35. minutu Sterling je posle dodavanja Fodena prosledio loptu Gomesu kroz noge i u gol. Bio je to prvi gol Sterlinga u devetom meču protiv bivšeg kluba.

U samoj završnici videli smo remek-delo, nekoliko brzih dodavanja, na kraju dupli pâs De Brujnea i Fodena, da bi 21-godišnjak zakucao loptu u gol.

Pitanje pobednika još tada je bilo rešeno, u drugom poluvremenu tempo je malo opao, Mane je posle jednog duela tražio penal, nije ga dobio, a gol je opet pao na drugoj strani – kontra Sitija, De Brujne za Sterlinga, reprezentativac Engleske je šutirao, a Aleks Okslejd-Čemberlen uklizao i dao autogol, mada se činilo da lopta ne bi išla u gol.

Posle toga je tempo malo opao, Građani su rutinski privodili meč kraju, da bi u 95. minutu umalo stavili jagodu na šlag, ali je Marezov gol opravdano poništen. Na početku su učinili čast šampionu špalirom, ali na terenu nisu imali milosti.

Liverpul ima 86 bodova, 20 više od Sitija, koji ima 11 bodova više od Lestera.