Galebovi "očerupali" Kanarince: Minimalac na Kerouu

Premier League 4. jul 202015:21 > 15:25
Richard Heathcote/Getty Images

Prvi meč bogatog subotnjeg programa 33. kola engleske Premijer lige u svoju korist rešili su fudbaleri Brajtona, koji su na gostovanju u istočnoj Engleskoj bili bolji od Noriča rezultatom 1:0.

Norič posle ovog poraza ima sedam bodova manje od „sigurne zone“ na pet kola do kraja, pa je njihov opstanak u eliti u domenu teorije, dok je Brajton u prilično bezbednoj situaciji sa čak devet bodova više od ugrožene Aston Vile.

Jedini pogodak na meču postigao je Belgijanac Leondro Trosar u 25. minutu, kada se spretno snašao posle dodavanja Muja sa desnog boka.

U trećem minutu nadoknade vremena Adam Ida je imao sjajnu priliku da donese bod Noriču, ali je glavom pogodio stativu.

Meč je bio prilično lišen uzbuđenja, a Norič je imao prilično „jalovu“ inicijativu, a ilustrativno je da su na meču izvedena tek dva kornera.

Internacionalac iz BiH Mario Vrančić odigrao je poslednjih petnaestak minuta u poraženoj ekipi, pošto je zamenio Tetija.

U narednom kolu Brajton će dočekati šampiona Liverpul, dok će Norič gostovati Votfordu.