Čempionšip: "Ovnovi" u 90+6. do ulaznice za vrh

Fudbal - video 4. jul 202018:13 > 18:17
Laurence Griffiths/Getty Images

U subotu popodne na programu je bilo osam mečeva engleskog Čempionšipa, a u derbiju kola viđen je remi 1:1 u deulu između Derbi Kauntija i Notingem Foresta na Prajd Parku, a „Ovnovi“ su do bitnog boda u borbi za plej-of stigli preko Martina u 90+6. minutu.

„Šumari“ su do vođstva došli u 12. minutu preko Lolija, a Škotlanđanin Kris Martin doneo je dramatični izjednačujući pogodak domaćima u šestom minutu nadoknade. Samo tri minuta ranije Derbi je ostao sa desetoricom igrača na terenu pošto je Veghorn dobio crveni karton.

Bio je to prvi remi za Derbi posle četiri vezane pobede, a Notingemu je to bila četvrti meč bez poraza.

U terminu od 16 časova po srednjeevropskom vremenu odigrano je još sedam mečeva 41. kola, a Lids je učvrstio lidersku poziciju pobedom nad Blekburnom od 3:1. Strelci za goste na Ivud Parku za Lids bili su Bemford, Filips i Klič, dok je pogodak za „Ruže“ delo Armstronga.

Lids je na prvom mestu tabele sa 78 bodova, četiri više od Vest Bromviča.

Brentford je je sa 3:0 pobedio Vigan, a Reding je sa 5:0 u gostima bio bolji od Lutona, a Stouk je takođe bio ubedljiv – kod kuće je sa 4:0 savladao Banrsli.

Kardif je u Bristolu pobedio sa 1:0 golom Vorda u 85. minutu, a dramatično je bilo i u Londonu, gde je Fulam do pobede protiv Birmingema stigao u 90+4. minutu preko Onome. Aleksandar Mitrović zbog suspenzije nije nastupio na tom duelu. „Kotidžersi“ su posle tri osvojena boda na četvrtom mestu tabele.