Odlična igra i pobeda Čelsija nad Votfordom

Fudbal - video 4. jul 202022:11 > 22:15
Getty Images/Mike Hewitt

Fudbaleri Čelsija savladali su Votford sa 3:0 (2:0) u 33. kolu Premijer lige i sada su na četvrtoj poziciji, koja vodi u Ligu šampiona, sa dva boda više od petoplasiranog Mančester junajteda i bodom manje od trećeplasiranog Lestera.

Čelsi je bio nadmoćan u prvom poluvremenu i prvu pravu priliku stvorio je u 19. minutu, Pulišić je odlično dodao za Žirua, čiji udarac brani golman Foster.

Što nije tada, francuski napadač uradio je u 28. minutu. Ros Barkli, koji se treći put u nizu našao u startnoj postavi, bio je asistent, a Žiru je levom nogom mudro šutirao i smestio loptu u donji desni ugao.

Bilo je nekoliko slobodnih udaraca za Čelsi iz izglednih pozicija, ali iz njih se ništa nije izrodilo, kao ni iz Votfordovih kornera sa druge strane. A u 42. minutu Kapu pravi veliku glupost – Pulišić je bio u kaznenom prostoru na levoj strani, ali ne baš u fantastičnoj prilici kada je Kapu naleteo na njega i penal je bio očigledan. Siguran izvođač bio je Vilijan, pa je Lampardov tim sa lepom prednošču otišao na odmor.

U drugom poluvremenu Čelsi je malo spustio gas, ali je i tako bio bolji rival, mada nije bilo velikih prilika. Konačno, u 81. minutu gosti su stvorili prvu šansu – Čaloba je uposlio Velbeka, koji je šutirao po zemlji, ali se Kepa bacio i lepo odbranio. Ipak, na kraju su Plavci dali još jedan gol, Aspilikueta je centrirao sa leve strane, a Barkli je zakucao loptu u mrežu za konačni rezultata.

U sledećem kolu Čelsi gostuje Kristal Palasu u utorak od 19.00, dok Votford u istom terminu dočekuje Norič u vrlo važnom meču jer Votford ima 28 bodova, meč više i bod više od Aston Vile koja je prva ispod crte. Bornmut takođe ima 27 bodova, ali iz 33 utakmice.