Čempionšip: Čarlton tone ka dnu, Derbiju PO sve dalje

Premier League 11. jul. 202015:43 > 15:47
Ross Kinnaird/Getty Images

U prva dva meča subotnjeg programa 43. kola engleskog Čempionšipa do pobeda su kao gosti došle ekipe Redinga, koja je u velike probleme bacila Čarlton, kao i Brentforda, koji je od plej-ofa znatno udaljio Derbi.

Reding je na „Veliju“ slavio rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je već u trećem minutu Rumun Georgi Puškaš iz jedanaesterca.

Reding je posle osvojena tri boda siguran na 13. mestu tabele, dok je Čarlton posle poraza na samo jedan bod od zone ispadanja, a prvi „ispod crte“ Hal ima i odigrani meč manje.

Brentford je u Derbiju pobedio „Ovnove“ sa 3:1 (1:1), a strelci za pobednika bili su Votkins u 3. i Said Benrama u 49. i 64. minutu. Najt je postigao jedini gol za Derbi u 29. minutu.

Brentford je na taj način ojačao svoju poziciju i sada je treći sa 78 bodova, dva manje od Vest Bromviča, koji ima i meč manje. Prvo i drugo mesto vode direktno u Premijer ligu, dok četiri tima plasirana od treće do šeste pozicije igraju razigravanje za poslednjeg člana elite.

Derbi je sada dosta udaljen od šestog mesta – imaju tri boda manje od Kardifa.