Ernandes u 89, Lids na korak do Premijer lige

Premier League 12. jul 202016:33 > 16:33
Getty Images/Harry Trump

Fudbaleri Lidsa pobedili su Svonsi u gostima 1:0 (0:0) u 43. kolu Čempionšipa i tako su napravili još jedan krupan korak ka plasmanu u Premijer ligi.

Čovek odluke bio je Pablo Ernandes, koji je u 89. minutu postigao svoj sedmi gol u sezoni – Luk Ejling ubacio se iza odbrane gostiju i ubacio loptu u kazneni prostor, nje se dokopao Ernandes i šutirao po zemlji precizno u donji levi ugao.

Sve vreme su gosti bili bolji, ali se domaća odbrana čvrsto držala do same završnice, kada joj je Španac presudio.

Lids ima 84 boda na prvoj poziciji, tri više od drugoplasiranog VBA, dok je treći Brentford sa 78 bodova. Prve dve ekipe idu direktno u PL, a od trećeg do šestog mesta igra se baraž, od kojeg se Svonsi udaljio ovim porazom – Velšani su sedmi sa 63 boda, jednim manje od Kardifa.

U drugom meču dana Stouk je ostvario vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak – pao je Birmingem sa 2:0 golovima Bata u 12. i Klukasa u 45. minutu, a bio je to četvrti uzastopni poraz Birmingema.

Oba tima sada imaju po 49 bodova na 17. i 18. poziciji, ali na tri kola do kraja još nisu bezbedni – Hal siti, prvi ispod crte, ima 45 bodova, Luton 44, a Barnsli 43.