"Tigrovi" ili "mace"? Primili sedam za poluvreme!

Fudbal - video 14. jul 202020:59 > 21:02
Getty Images/George Wood

Meč Čempionšipa između Vigan Atletika i Hal Sitija završen je spektakularnim rezultatom 8:0, a domaćin je već posle prvih 45 minuta imao neverovatnu prednost.

Komentar jednog čitaoca na sajtu Bi-Bi-Sija najbolje odslikava dešavanja na meču između Vigana i Hala.

Upravo sam video rezultat meča! U prvom trenutku sam pomislio da je reč o ragbiju!

Povezano

Sedam od ukupno osam golova na DW stadionu palo je u prvih 45 minuta, od toga prvi u 2. minutu (strelac Nejsmit), a preostalih šest u rasponu od samo 17 minuta!

Gosti iz Hala, popularni „tigrovi“ izgledali su u tom periodu igre kao „male mace“. Njihovu mrežu redom su pogađali: Mur (28), Dovel (32), Lou (37), Mur (40), Dovel (42) i Vilijams (45)!

U drugom poluvremenu pao je još samo jedan gol, het-trik je u 65. minutu zaokružio mladi Kiran Dovel, momak koji igra na pozajmici iz Evertona.

Menadžer Vigana Pol Kuk pohvalio je svoje momke, ali i izrazio tugu zbog rivala:

Oduševljeni smo rezultatom! Ali imamo i simpatije prema fudbalerima Hala. Koliko je ovo sjajan rezultat za nas, toliko je grozan za njih. Svesni smo toga„.

Hal je poslednji put primio osam golova na takmičarskom meču u novembru 1911. godine! Tada je od Vulsa poražen takođe sa 8:0.

Posle ovog bolnog poraza Hal je ostao pretposlednji na tabeli, dok je Vigan potpuno krenuo u mirnu luku, ka sredini tabele. Treba dodati i da je poslednji tim u ovom rangu, koji je postigao osam ili više golova golova, bio Mančester Siti kad je 1987. godine pobedio ekipu Hadersfilda sa 10:1!

U drugoj utakmici u istom terminu važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Midlsbro na gostovanju Redingu – 2:1. Domaćin je poveo golom Mura, ali je „Boro“ preko Flečera i Robertsa potpuno preokrenuo rezultat.