Stouk slavio minimalcem: Spasao sebe i Bilićev WBA

Premier League 18. jul. 202015:30 > 15:34
David Rogers/Getty Images

U subotu od 13 časova i 30 minuta po srednjeevropskom vremenu igrale su se dve utakmice pretposlednjeg 45. kola engleskog Čempionšipa, a u meču koji ste mogli da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu Stouk Siti je na domaćem terenu slavio sa 1:0 (1:0) protiv Brentforda.

Bila je to veoma važna utakmica za oba tima jer se domaćin sa Planet 365 stadiona borio za opstanak u ligi, a Brentford za mesto koje vodi direktno u Premijer ligu.

Jedini pogodak na meču postigao je iskusni ofanzivac Li Gregori u 38. minutu posle jedne odbijene lopte.

Stouk je pobedom osigurao opsatanak u drugom rangu engleskog fudbala, pa će u sledećoj rundi na gostovanju u Notingemu biti bezbrižni.

Brentford na taj način nije uspeo da iskoristi kiks WBA i izbije na drugo mesto tabele, koje direktno vodi u Premijeršip. Ekipa iz Birmingema sada ima jedan bod više, a u narednom kolu Brentford dočekuje Barnsli, dok će WBA dočekati Kvins Park Rendžerse.

Takođe, jasno je da je posle ove pobede Stouka osvajač Čempionšipa Lids Junajted, koji je kolo pre kraja nedostižan na vrhu tabele.

Čarlton je kod kuće osvojio možda i ključni bod u borbi za opstanak pošto je u 90+3. minutu Makoli Bon pogodio za 2:2 u meu protiv Vigana. Vodili su gosti u dva navrata pogocima Loua i Dauela, ali su Dauti i u dramatičnoj završnici Bon, uspeli da „iščupaju“ bod.

Tim iz Londona se sada nalazi na tri boda iznad Hala, koji je u zoni ispadanja, ali ima i utakmicu manje, a u subotu igra protiv Lutona.