Obamejang i Arsenal srušili Siti za finale FA Kupa

Fudbal - video 18. jul 202019:43 > 22:42
Pool, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala prvi su finalsiti FA Kupa. Arsenal se u subotu plasirao u finale FA Kupa pobedom protiv Manečester sitija rezultatom 2:0. Oba gola na meču postigao je Pjer Emerik Obamejang.

Prvih 15 minuta proteklo je u potpunosti u znaku Mančester sitija, ali je u narednih pet minuta postalo jasno da to neće biti baš tako.

Obamejang je dva puta uspešno pobegao odbrani Građana, prvo je u 16. minutu iz ofsajda poslao loptu u mrežu, da bi zatim u 19, nakon sjajnog dodavanja Pepea, iz veoma teške situacije zatresao mrežu i doneo vođstvo Arsenalu.

Do odlaska na odmor Mančester siti je bio belda senka tima na koji smo navikli, da bi na početku drugog dela meča pokazao energičniji pristup i veću želju. Napadali su Građani, ali jalovo i nedovoljno dobro za sjajno raspoloženu odbranu Arsenala.

Sve je rešeno u 71. minutu. Dupli pas razmenili su Tirni i Pepe, Tirni je sjajno poslao loptu ka Obamejangu, a ovaj još bolje pogodio za 2:0.

Fenomenalnu priliku da vrati svoj tim u igru imao je Laport u 82. minutu, ali je lopta prozujala tik pored stative.

Za samo četiri dana Arsenal je savladao i Liverpul u Premijer ligi i Mančester siti koji neće imati priliku da brani prošle godine osvojenu titulu u FA Kupu.

Drugog finalistu dobićemo u nedelju kada se sastaju Mančester junajted i Čelsi. Taj duel igra se od 19 časova. Prenos je na Sport Klubu 1. Veliko finale zakazano je za 1. avgust.

Arsenalu je ovo 98. pobeda u 200 odigranih mečeva protiv Mančester sitija u svim takmičenjima. Tobdžijama će ovo biti 21. finale FA Kupa u kome će pokušati da dođe do 14. trofeja u ovom takmičenju.

Tok meča:

15′ – Prvih 15 minuta u potpunosti je proteklo u znaku Mančester sitija. Arsenal je u centru pažnje bio samo u 13. minutu kada je Aleksander Lakazet poslao loptu u mrežu iako je i njemu samom bilo jasno da je u ofsajdu. Ovo je 200. utakmica Arsenala i Sitija u istoriji u svim takmičenjima, a tek peta u FA Kupu.

16′ – Iznenada se Arsenal našo u šansi, Obamejang je mogao možda i bolje da šutira, ali Ederson odlično reaguje ispred svog gola.

19′ – GOOOL! – Arsenal je lepo krenuo iz svog kaznenog prostora, Pepe je poslao odličnu loptu, a Obamejang iz veoma teške pozicije postiže gol za vođstvo svog tima. Obamejangu je ovo 24. gol u sezoni u svim takmičenjima. Siti ima loptu u nogama skoro 80 odsto vremena, ali to im ne znači mnogo bez konkretnih poteza u napadu, a uz propuste koji se dešavaju u samo par minuta u odbrani.

30′ – Dosta greše i jedni i drugi, ali napadači to ne koriste. Nema promene rezultata, u prvom polufinalu Arsenal vodi protiv Mančester sitija 1:0 posle pola sata igre.

Poluvreme – Arsenal je nakon uspavanih prvih 15 minuta uspeo da se otrgne iz stiska Građana, dođe do vođstva iz sjajne akcije koju je golom krunisao Pjer Emerik Obamejang iz teške situacije. Arsenal je do odlaska na odmor značajno popravio utisak što se ne može reći za Mančester siti koji izgleda dosta bledo.

48′ – Krenuo je Siti nešto ofanzivnije od početka drugog poluvremena, energičnije izgleda na terenu. Igra se bliže golu Arsenala i pokušavaju Građani da dođu do izjednačenja što pre, ali još uvek nemaju šut u okvir gola.

60′ – Sat vremena igre je proteklo. Dobru priliku je upravo u 60. minutu imao Kevinde Brujne, ali promene rezultata nema.

64′ – Pao je u šesnaestercu Rahim Sterling nakon duela sa Mustafijem, ali sudija je nakon signala iz VAR sobe samo pokazao na korner.

71′ – GOOOL! – Odličan gol Obamejanga za 2:0! Tirni je odlično pronašao Obamejanga koji je odradio sjajan posao i još jednom zatresao mrežu iza Edersonovih leđa.

82′ – Povredio se Škodran Mustafi. U kontaktu je bio Mustafi sa Sterlingom koji ga je nagazio na skočni zglob i kolenom nagnječio na butinu. Zamenio ga je Holding.

Duel Arsenla i Sitija pratite samo na Sport Klubu 1, i u tekstualnom prenosu na našem sajtu.

Sastavi:

Mikel Arteta izvešće na teren Vembija sledećih 11 igrača:

Sa druge strane, Pep Gvardiola ka novom finalu najstarijeg takmičenja na svetu kreće se sledećim sastavom.