Sneg veje, oni igraju

Premier League 23. mar 201316:31 > 17:45

Jučerašnji kvalifikacioni meč za Svetsko Prvenstvo između SAD i Kostarike igran je u gotovo nemogućim uslovima, i pravo je čudo što se uopšte uspelo odigrati svih 90 minuta.

Neko bi pomislio da se utakmica igrala na Aljasci, a ne u Koloradu. Sneg nije prestajao da pada, vidljivost je bila svedena na najniži nivo, snežni pokrivač je bivao sve veći.

Sudija je bio nadomak odluke da prekine duel na poluvremenu, ali se ipak igralo do kraja.

Amerikanci su na kraju slavili sa 1:0, a pobedonosni gol postigao je Klint Dempsi, fudbaler Totenhema. Naravno, vremenski uslovi su uticali i na kvalitet igre na terenu, i osim Dempsijevog gola, nije viđeno mnogo prilika.

Jedan od onih koji su tražili da se meč igra uprkos nevremenu, bio je i selektor domaćih, Jirgen Klinsman.