Ludilo u Čempionšipu – Bilić remijem do Premijer lige

Fudbal - video 22. jul 202022:06 > 22:08
Shaun Botterill, Getty Images Sport

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona posle dve sezone obezbedili su povratak u Premijer ligu.

Ekipa iz Londona je u poslednjem 46. kolu na svom stadionu odigrala 2:2 sa Kvins Park Rendžersima, a zahvaljujući iznenađujućem porazu Brentforda od Barnslija 3:1 i bod im je bio dovoljan da obezbede promociju.

Lids je ranije overio mesto u elitnom takmičenju, a u baraž će se sastati trećeplasirani Brentford i šestoplasirani Svonsi, odnosno četvrtoplasirani Fulam i petoplasirani Kardif. Neočekivano je ispod crte ostao Notingem Forest zahvaljujući ubedljivom porazu od Stouka 4:1 i sezonu su završili sa lošijom gol razlikom od Svonsija za jedan gol. Velšani su u gostima savladao Reding 4:1.

Iz lige su ispali Hal, Čarlton i Vigan, kome će zbog problema sa finansijama biti oduzeto 12 bodova, a zahvaljujući toj kazni Barnsli je sačuvao mesto u Čempionšipu.

VBA u poslednja četiri kola nije zabeležio nijednu pobedu i osvojio je samo tri boda, ali Slavenu Biliću i njegovoj ekipi na ruku su išli rezultati rivala, pre svega Brentforda koji je poražen u poslednja dva meča.

Vest Bromvič je u najvažnijej utakmici u sezoni remizirao sa QPR i do poslednjeg trenutka je strepeo. Mening je doneo prednost gostima, a Diangana je pred odlazak na odmor izjednačio na 1:1.

Robinson je u 49. minutu svom timu doneo prednost, međutim, Eze je poravnao 12 minuta kasnije na 2:2. Ispostaviće se da je VBA i taj bod bio dovoljan za povratak u Premijer ligu.

Brentford je najveći gubitnik jer su prokockali obe meč lopte za plasman u elitno društvo, prvi put još od 1947. Stajls u 41. i Odur u 90+1 minutu bili su zlatni strelci za Barnsli, dok je Da Silva pogodio za Brentford.

Fulam je odigrao 1:1 u gostima protiv Vigana, ali i da je slavio zbog lošije gol razlike old VBA morao bi u baraž. Aleksandar Mitrović odigrao je ceo meč za goste, a ono što je mnogo bitnije je da je srpski reprezentativac prvi strelac Čempionšipa sa 26 postignutih golova. Jedan manje upisao Oli Votkins iz Brentforda.

Kardif je ubedljivim trijumfom protiv Hala 3:0 potvrdio mesto u baražu, a u doigravanje će još jedan klub iz Velsa – Svonsi, koji je savladao Reding sa 4:1, dok je katastrofalni Notingem još jednom razočarao i porazom od Stouka na svom terenu identičnim rezultatom poklonio rivalu borbu za povratak u Premijer ligu.