Aju promašivao, ali i doveo Svonsi korak bliže PL

Fudbal - video 26. jul 202021:21 > 21:33
David Rogers, Getty Images

Fudbaleri Svonsija pobedili su ekipu Brentforda rezultatom 1:0 u prvoj polufinalnoj utakmici baraža za plasman u Premijer ligu.

Trijumf šestoplasiranom timu ligaškog dela sezone doneo je Andre Aju lepim pogotkom u 82. minutu.

Revanš je 29. jula na Grifin Parku u Londonu.

Domaća ekipa iz Velsa je u većem delu meča bila mnogo bolja, a Brentford je ubedljiviji poraz izbegao samo zahvaljujučiodličnom španskom golmanu Davidu Raji koji je u 64. minutu čak odbranio i jedanaesterac Ajuu. Iskusni napadač je u 39. minutu pogodio i stativu.

Brentfordu je katastrofalnim igrama u finišu sezone izmakao direktan plasman u Premijer ligu, a problem više pred revanš je i isključenjue Rika Henrika koji je u 66. minutu dobio direktan crveni karton.

U ponedeljak u 20:45 sati Kardif (5) dočekuje Fulam (4), a revanš je tri dana kasnije u Londonu.

Plasman u Premijer ligu obezbedili su Lids i Vest Bromvič Albion, a baraž za popunu elitnog takmičenja pratite na kanalima Sport Kluba.