Brentford na korak od povratka u elitu posle 73 godine

Fudbal - video 29. jul 202022:48 > 22:53
Warren Little/Getty Images

U revanš meču polufinala plej-ofa za popunu Premijer lige Brtentford je na svom terenu nadoknadio minus iz prvog meča protiv Svonsija i pobedom 3:1 izborio plasman u finale, koje će se igrati na Vembliju.

Prvo je u poslednjem kolu Čempionšipa Brentford propustio idealnu priliku da sa drugog mesta obezbedi plasman u Premijer ligu. Potom je pretrpeo poraz u Velsu od Svonsija 1:0 i tada je delovalo da je ekipa u ozbiljnom padu. Zbog toga je ovaj revanš bio psihološki zahtevan, a posebno u svetlu podatka da Brentford nije igrao u elitnom rangu engleskog fudbala još od sezone 1946/47. dakle 73 godine.

Međutim, crveno-beli su bili na visini zadatka. Ostvarili su pobedu 3:1, a koliko su bili našpanovani videlo se na samom početku meča. Već posle 15 minuta bilo je 2:0 golovima Votkinsa u 11. i Markondesa u 15. minutu. U istom stilu započeli su i drugo poluvreme, pošto je Mbemo u 46. minutu povisio na 3:0. Tračak nade gostima iz Velsa doneo je Bruster u 78. minutu, ali do kraja nisu uspeli da postignu gol kojim bi izborili produžetak.

U finalu plej-ofa Brentford će se sastati sa pobednikom meča Fulam – Kardif, a Fulam je u prvom meču u Kardifu slavio 2:0. Finale je na programu u utorak.