Arsenal osvojio prvi pehar u sezoni!

Premier League 29. avg. 202017:08 > 19:33
Justin Tallis/ pool via Getty Images

Fudbaleri Arsenala pobedili su Liverpul u meču Komjuniti Šilda posle boljeg izvođenja penala 5:4. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a u penal seriji odlučujući je bio promašaj mladog Rajana Brustera.

Tobdžije su 16. put u istoriji osvojile trofej Superkupa i sada je od njih uspešniji samo Mančester Junajtedom koji ima 21 pehar. Crveni su ostali na 15 titula. Interesantno je da je Arsenal samo jednom poražen u Komjuniti Šildu – 1991. godine.

Utakmica na praznom Vembliju nije obilovala lepotom, što je i očekivano s obzirom da su oba tima još u pripremnoj fazi pred početak sezone, a više prilika za gol, pogotovo u drugom poluvremenu, imao je aktuelni šampion sa Enfilda.

Kontolisali su crveni dešavanja na terenu i u uvodnom delu prvog poluvremena, ali je Arsenal iskoristio jednu brzu akciju i posle dodavanja Bukaje Sake odlični Pjer Emerik Obamejang je u 12. minutu preciznim udarcem u dalji ugao doneo prednost svom timu.

Tobdžije su se opredelile na kontre i do odlaska na odmor njihova postavka igre i te kako je donosila rezultat.

U nastavku utakmice Firmino, Sane i Minamino su pokušavali da donesu izjednačenje Liverpulu, a inicijativa se isplatila u 73. minutu kada je japanski rezervista iskoristio ‘rupu’ u odbrani tima iz Londona i rutinskim udarcem savladao odličnog Martineza.

Do kraja meča nije bilo mnogo uzbuđenja ni pred jednim golom i o osvajaču prvog pehara u sezoni odlučivali su penali.

Tobdžije su bile nepogrešive – Alisona su redom savladali Nelson, Mejtlan Najls, Soareš, Luis i Obamejang, dok je u trećoj seriji neprecizan za Crvene bio Bruster. Sigurni izvođani penala u Klopovom timu bili su Salah, Fabinjo, Minamino i Džons.

Menadžer Crvenih Jirgen Klop je ispunio obećanje i od prvog minuta na teren je poslao najjaču postavu, a ono što Tobdžijama ide na ruku je podatak da su nedavno prekinuli seriju od deset utakmica u svim takmičenjima u kojima nisu uspeli da savladaju Liverpul.

Sezona u Premijer ligi počinje 12. septembra, a prenose ćete moći da gledate na kanalima Sport Kluba i Nova Sport.

Meč uživo:

Sastavi

3. minut – prvi ozbiljniji napad Liverpula, ali Robertson je požurio. Nije bilo opasnosti po gol Tobdžija.

7. minut – Liverpul je postigao gol, ali je Van Dajk bio u ofsajdu posle izvedenog slobodnog udarca i pogodak je poništen.

12. minut – Vilijams je dobro centrirao sa desne strane, a Milner je iz dobre situacije šutirao preko gola.

12. minut – Arsenal vodi 1:0, strelac je Obamejang! Saka je dodao loptu Obamejangu, a sjajni napadač preciznim udarcem sa 16 metara matirao Alisona.

18. minut – velika šansa za Arsenal. Nketia je dobro šutirao iz trka, ali je Alison odbranio i loptu izbacio u korner.

23. minut – Liverpul ima više loptu u nogama, ali nema mnogo opasnosti pred golom Martinesa.

27. minut – Nketia je šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Arsenal je opasniji i konkretniji.

31. minut – Liverpul je u šesnaestercu Tobdžija, međutim, i ovoga puta nije bilo dobrog završnog pasa.

39. minut – korner za Liverpul. Ubrzo još jedan… ali nema promene rezultata.

41. minut – Robertson dobro centrira, ali ni Mane ni Van Dajk nisu uspeli da dođu do lopte.

45. minut – prvo poluvreme je produženo 60 sekundi.

Arsenal vodi posle prvog poluvremna sa 1:0

46. minut – nije bilo promena u timovima.

51. minut – Firmino je odlično šutirao sa 18 metara, ali je lopta otišla pokraj leve stative.

56. minut – Mane je bio u stopostotnoj šansi, ali mu je Martinez ušao u šut i spasao svoj tim. Arsenal i dalje vodi.

58. minut – Milner dobija prvi žuti karton na utakmici.

59. minut – izmene na obe strane. Minamino i Keita ulaze umesto Vilijamsa i Milnera, dok je u Arsenalu Soareš zamenio Beljarina.

65. minut – Arsenal je uspeo da ‘primiri’ protivnika.

68. minut – Minamino je pokušao iz velike udaljenosti, ali je Martinez bio na mestu.

72. minut – Liverpul ima inicijativu, ali nikako konkretno da zapreti golu Arfsenala.

73. minut – Liverpul je izjednačio na 1:1. Strelac je Minamino. Japanac je dobio loptu u srcu šesnaesterca i rutinski savladao Martineza.

81. minut – velika šansa za Liverpul, ali je Martinez odbranio udarac Saneu. Seneglacu je lopta malo pobegla u presudnom trenutku, što je golman Arsenala iskoristio da ‘skrati’ ugao.

83. minut – Firmino napušta teren, a u igri je Džons. Kolašinac na drugoj strani menja Tirnija. Izlaze još Nketia i Saka, na terenu su Vilok i Nelson.

86. minut – Vilok je mogao da se upiše u strelce samo nekoliko minuta nakon ulaska u igru, ali je loše šutirao glavom.

90. minut – Arsenal je konkretniji u završnici meča… ali sve smo bliži penalima.

Meč je produžen tri minuta.

90+2. minut – Dvadesetogodišnji Bruster menja Vajnalduma.

90+3. minut – utakmica je završena rezultatom 1:1. O pobedniku Komjuniti Šilda odlučuju penali.