EFL: Četvrtoligaš izbacio Ivićev Votford, ispao i Bane!

Premier League 22. sep 202021:37 > 22:23
Richard Heathcote, Getty Images

Fudbaleri Njuporta, koji se takmiče u engleskoj ligi Dva (četvrti rang) eliminisali su ekipu Votforda u 1/16 finala Liga kupa pošto su na svom stadionu slavili rezultatom 3:1.

Njuport je već posle 28 minuta ima dva gola prednosti, a strelci su bili Abrarams iz penala i Labadie.

Sa rezultatom 2:0 otišlo se na poluvreme, a menadžer Votforda Vladimir Ivić tim je osvežio uvođenjem Penarande i Hrvata Perice.

Venecuelanac Penaranda je u 54. minutu iz jedanaestreca vratio nadu članu Čempionšipa da može da izbegne eliminaciju, međutim, Amond je 65. minutu još jednom matirao Bekmena i svom timu obezbedio mirniji finiš utakmice i prvi put u istoriji plasman u četvrtu rundu Liga kupa.

Ivićev tim je meč završio sa desetoricom jer je u 89. minutu direktan crveni karton dobio Stipe Perica.

Brentford je u gostima posle boljeg izvođenja penala bio boilji od Vest Bromvič Albiona – 5:4 (2:2).

Za ekipu Slavena Bilića ceo meč odigrao je sprski defanzivac Branislav Ivanović, kome je to bio debi u engleskom klubu.

Carl Recine – Pool/Getty Images

U prvom poluvrmenu nije bilo golova, a VBA je u nastavku dva puta vodio golovima iz penala Robsona-Kanua u 56. i Edvardsa u 66. minutu. Strelci za tim iz Čempionšipa bili su Markondes u 58. i Fors u 73. minutu iz jedanaesterca.

Kod izvođenja penala oba tima su bila precizna do pete serije, kada Diangana nije realizovao jedanaesterac. Sa druge strane Norgard je bio siguran za plasman svog tima među 16 najboljih.

Čast Premijerligaša spasao je Vest Hem koji je u Londonu savladao Hal sa 5:1. Strelci za Čekićare bili su Snodgras u 18, Haler u 45. i 90. i Jarmolenko u 56. iz penala i 90+1. minutu, a počasni gol za goste upisao je Vilks u 70. minutu.

Tokom duela stigla je i informacija da su menadžer Vest Hema Dejvis Mojs i dvojica fudbalera zaražena koronavirusom.