Čilvel briljirao na debiju: Poker Plavih protiv Palasa

Premier League 3. okt 202015:25 > 15:27
Mike Hewitt, Getty Images

Fudbaleri Čelsija savladali su Kristal Palas kod kuće u četvrtom kolu Premijer lige rezultatom 4:0.

Da će Plavi doći do ubedljivog trijumfa nije se moglo naslutiti posle prvog poluvremena, koje je završeno bez golova, ali je u nastavku usledila prava kanonada.

Ben Čilvel je debitantski meč obeležio na fantastičan način. Najpre je u 50. postigao vodeći pogodak, a zatim u 66. minutu asistirao Kurtu Zumi za dupliranje prednosti.

Odlično je engleski levi bek ubacio loptu sa leve strane do francuskog štopera, usledio je preko rivala i snažan trzaj glavom.

Već tada je bilo jasno da će tri boda ostati na Stamford Bridžu. Uprkos tome, ekipa Frenka Lamparda se potrudila da slavlje bude još veće.

Zasluge za to idu Žoržinju i njegovim pogocima iz jedanaesteraca u 78. i 82. minutu.

O dešavanjima na terenu dovoljno govore podatak da je Čelsi imao 71% poseda lopte, a da je Kristal Palas meč završio bez udarca u okvir gola.

Plavi imaju sedam bodova i četvrti su na tabeli. U narednoj rundi dočekuje Sautempton.

Palas, za koji je Luka Milivojević igrao do 67. minuta, osmi je sa šest. Pred njim je duel sa Brajtonom na Selhurst parku.