WHU 'preživeo' Siti, najgori Gvardiolin start

Premier League 24. okt. 202015:21 > 15:25
Catherine Ivill/Getty Images

Prvi meč subotnjeg programa šestog kola Premijer lige doneo je duel Vest Hem Junajteda i Mančester Sitija na stadionu Londonu, a meč je završen remijem 1:1.

„Čekićari“ su poveli u 18. minutu fantastičnim golom Majkla Antonija makazicama posle centaršuta Vladimira Kufala.

Siti je bio bolji rival, a do izjednačenja došao je tek u 51. minutu kada je vezista Fil Foden iskoristio Kanselov centrašut i posle spretne reakcije izjednačio na 1:1.

U samom finišu Siti je imalo nekoliko prilika, prolazio je Rahim Sterling po levoj strani, ali nije uspeo da postigne pogodak, a posle jednog šuta Rijada Mareza Lukaš Fabijanski uspeo je da odbrani dovoljno dobro da je lopta pogodila stativu.

To je prvi put u prethodnih 11 sezona u nekom elitnom nacionalnom prvenstvu da ekipa koju vodi Pep Gvardiola nije osvojila makar 10 bodova posle prvih pet kola. Trenutno Siti ima osam bodova, a u narednoj rundi rival će im biti Šefild Junajted u gostima.

Vest Hem takođe ima osam bodova, ali uz odigrani meč više, a u sledećem kolu gostuju šampionu Liveprulu, protiv kojeg će pokušati da očuvaju niz od četiri meča bez poraza.

U subotu u Premijer ligi igraju još Fulam i Kristal Palas, Mančester Junjated i Čelsi, kao i Liverpul i Šefild Junajted.