Nema nepobedivih! Sveci "progutali" Karamele

Fudbal - video 25. okt 202016:45 > 16:51
Pool, Getty Images

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Everton na svom terenu u šestom kolu Premijer lige rezultatom 2:0 i naneli Karamelama prvi poraz u sezoni.

Niz nepobedivosti ekipe Karla Ančelotija, koja je u meč na Sent Merizu ušla kao jedina neporažena u prvenstvu, prekinuli su Džejms Vard-Prouz i Če Adams pogocima u prvom poluvremenu.

U obe situacije, asistent je bio Deni Ings.

Engleski napadač je u 27. minutu uposlio Vard-Prouza, pre nego što je usledio snažan udarac veziste domaćih u dalji ugao.

Samo osam minuta kasnije, Ings je probio po levoj strani i centrirao na drugu stativu do Adamsa, koji je poslao loptu ispod ruke Džordana Pikforda.

Imali su Sveci još nekoliko prilika da steknu ubedljiviju prednost na velikom odmoru, ali su ih propuštali Oriol Romeu i Stujart Armstrong, čiji je gol poništen zbog ofsajda.

Na drugoj strani, jedinu pravu šansu imao je Gilfi Sigurdson, kada je pogodio prečku.

Situacija za goste iz Liverpula u nastavku je znatno otežana, pošto je Luka Dinj u 72. minutu dobio direktan crveni karton zbog oštrog prekršaja.

Sastav Ralfa Hasenhitla iskoristio je brojčanu nadmoć da umiri ritam i rutinski privede posao kraju.

Sautempton je peti na tabeli sa 10 bodova. U sledećoj rundi gostuje Aston Vili.

Everton ostaje lider sa 13, koliko ima i Liverpul, a u narednoj utakmici gostuje Njukaslu.