Bornmut prvi pratilac Paunovićevog Redinga, Derbiju bod

Julian Finney/Getty Images

U sredu je odigrano preostalih šest utakmica osmog kola Čempionšipa, a pobede su ostvarili Bornmut, Milvol, Birmingem i Roteram, dok su dva duela završena podelom bodova.

Bornmut je uz vodeći Reding jedini neporažen tim u ligi, a protiv Birstol Sitija do tri boda su došli pogotkom holandskog internacionalca Arnauta Grenevelda u 81. minutu na asistenciju Dominika Solankea.

Bornmut na drugoj poziciji ima 16 bodova, šest manje od ekipe Veljka Paunovića, dok je gostujući Bristol Siti ostao na 14.

Pobedu u gostima ostvario je Milvol koji je sa 2:0 savladao Preston. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Zohore u 54. i Valas iz penala u 84. minutu.

Milvol je na deobi trećeg mesta sa Svonsijem i Votfordom, a Preston na sredini tabele sa deset bodova.

Birmingem je bio bolji od Hadersfilda 2:1, a gol odluke postigao je Jutkevič u 90. minutu, Roteram je pobedio Šefild Venzdej 3:0, dok su mečevi Derbi – Kardif i Luton – Notingem završeni identičnim rezultatom 1:1.