Klop pogodio izmenom, Žota spasao Liverpul!

Fudbal - video 31. okt 202019:21 > 19:21
Getty Images/Clive Brunskill

Fudbaleri Liverpula pobedili su Vest Hem sa 2:1 (1:1) u sedmom kolu Premijer lige i tako su se osamili na čelu tabele Premijer lige sa 16 bodova, tri više i meč više od gradskog rivala Evertona.

Bila je to neubedljiva igra Liverpula, a heroj je bio rezervista Diogo Žota, koji je dao gol u 86. minutu. Prethodno je Vest Hem poveo preko Fornalsa, u 10, a izjednačio je Salah iz penala u 41. minutu.

Vest Hem se opredelio za izuzetno defanzivnu postavku, nije davao prostor domaćinu, a već u 10. minutu Čekićari stižu do gola. Gomez je vrlo loše reagovao posle ubacivanja s leve strane, loptu je prihvatio Fornals i sa oko 15 metara poslao je od desne stative u gol.

Crveni su držali loptu i kontrolisali igru, Fabijanski je bio nesiguran u nekoliko navrata, ali ni domaći nisu delovali naročito potentno. Uprkos tome, u idealnom trenutku došli su do izjednačenja – u 41. minutu Masuaku je bespotrebno startovao na Salahu, bio je to penal koji je Egipćanin pretvorio u izjednačenje.

Liverpul jeste napadao, bio je jedan solidan pokušaj Salaha, ali i mnogo akcija koje su okončane izvan šesnaesterca. Na drugoj strani je Robertson nehotice izblokirao Fornalsa u izglednoj situaciji.

Jalovo je delovao Klopov tim sve do 70. minuta, kada je nemački stručnjak u igru uveo Šaćirija i Žotu umesto Džonsa i Firmina.

To je donelo novu energiju domaćima, a gol Žote u 78. minutu poništen je nakon što je posle konsultacije sa VAR tehnologijom utvrđeno da je Mane faulirao golmana Fabijanskog.

Međutim, Liverpul je sada delovao mnogo bolje i u 86. minutu stiže do pogotka. Akcija je dugo trajala, malo toga je Crvenima prošlo kroz sredinu tokom celog meča, ali sada jeste – Šaćiri je poslao savršenu loptu u prostor, kroz noge rivala, a Žota je pravovremeno utrčao i zatresao mrežu.

Do kraja nije bilo većih potresa i Liverpul je bez problema priveo meč kraju.

U narednom kolu Liverpul osmog novembra gostuje Mančester sitiju, dok Vest Hem dan ranije dočekuje Fulam.