"Sove" najavile beg sa dna, Bristol okrenuo Hadersfild

Fudbal - video 3. nov 202021:52 > 21:55
David Rogers, Getty Images

U prvim utakmicama desetog kola Čempionšipa igranim u utorak pobede su zabeležili fudbaleri Šefild Vensdeja, Bristol Sitija i Kardifa.

U jednom od derbija kola Brentford je kao domaćin na Komjuniti stadionu igrao nerešeno 1:1 sa ekipom Svonsija.

Vodeći gol za „Pčelice“ postigao je Ivan Tonej na asistenciju Danca Matijasa Jensena u 36. minutu. To je već deseti pogodak engleskog napadača u isto toliko mečeva ove sezone.

Bod Velšanima doneo je Andre Ajuv u 77. minutu.

Šefildske „Sove“ počele su takmičenje sa minus 12 bodova, a sad su stigle na samo minus jedan. Vensdej je uspeo da stigne do treće pobede u sezoni u duelu sa dojučerašnjim premijerligašem Bornmutom – 1:0. Strelac je u 71. minutu iz jedanesterca bio škotski internacionalac Bari Banan.

„Sove“ su i dalje poslednje, ali njihova forma obećava beg sa dna tabele.

Bivši premijerligaš Hadersfild je na Džon Smit stadionu u Zapadnom Jorkširu ugostio Bristol Siti i iako je poveo na kraju je ostao bez bodova – 1:2. Mladi Džoš Koroma je doveo u 44. minutu domaći tim u vođstvo, izjednačio je Džej Dasilva u 77, a isti igrač je asistencijom omogućio Džejmiju Patersonu da u 83. minutu donese potpun preokret.

Nešto kasnije Kardif Siti je ubedljivo savladao Barnsli sa 3:0 (Hoilet 4, Rals 45, Vilson 77), dok golova nije bilo u mečevima Norič – Milvol i Blekburn Rovers – Midlsbro.