Šok za Paunovića, Ivić pobedio, novi poraz Derbija

Fudbal - video 4. nov 202022:36 > 22:39
Marc Atkins/Getty Images

Fudbaleri Redinga ubedljivo su poraženi na svom terenu od ekipe Prestona u desetom kolu engleskog Čempionšipa - 3:0, dok je Votford Vlade Ivića u duelu sa Stoukom prekinuo niz bez trijumfa - 3:2.

Ekipa srpskog trenera Veljka Paunovića pretrpela je drugi uzastopni neuspeh, ali je ostala na čelnoj poziciji sa tri boda više od prvog pratioca Svonsija, koji je dan ranije remizirao sa Brentfordom (1:1).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a nakon što Džonson u 48. minutu nije realizovao jedanaesterac za goste, brodolom je najavio Sinkler pogotkom u 64. minutu. Četiri minuta kasnije Ris je duplirao prednost svog tima, a u pervom minutu nadonkade Pots postavio konačan rezultat.

Reding u sledećem kolu dočekuje Stouk, a Preston, koji je 13. sa 13 bodova, gostuje Roteramu.

U sjajnom duelu u Votfordu domaći tim je savladao Stouk 3:2, a tri boda Ivićevom timu doneo je Ismaila Sar u 90+2 minutu.

Gosti su vodili od 2. minuta pogotkom Flečera, Kliverli je izjednačio u 28. i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Devetnaestogodišnji Žoao Pedro je četvrtim pogotkom u sezoni u 61. minutu iz penala doneo prednost Votfordu, ali je Pauel u 81. izjednačio.

Votfordu se ofanziva u finišu isplatila (67-33% posed lopte), a interesantno je da su oba tima sve udarce u okvir gola pretvorili u pogotke.

Ekipa Vlade Ivića je sa Noričom na deobi trećeg mesta sa 18 bodova, a Stouk ima 15. Votford 7. novembra dočekuje Koventri.

Ostali rezultati

Birmingem – Vikomb 1:2 (Roberts 40. – Kašket 75, Pedersen 90+1 autogol), Derbi – QPR 0:1 (Bone 88), Notingem – Koventri 2:1 (Mekkena 30, Tejlor 90+7 – O’Hara), Roteram – Luton 0:1 (Kolins 70).