Gorica i Mudrinski i dalje su hit, remi u Zagrebu

Premier League 20. nov. 202021:18 > 21:22
FK Čukarički

U prvim utakmicama 12. kola šampionata Hrvatske Gorica je kao gost bila bolja od Šibenika 3:1, dok su zagrebačka Lokomotiva i Varaždin podelili bodove 2:2.

Ekipa iz Velike Gorice je hit prvenstva. Opravdala je to i u Šibenik, gde je slavila sa 3:1, iako je domaćin vodio sve do pola sata pre kraja meča.

Povezano

Napadač iz Gane Princ Ampem doveo je Šibenčane u vođstvo već u sedmom minutu, ali su gosti u finišu meča potpuno preokrenuli rezultat. Strelci su bili Marijan Čabraja u 62, Holanđanin Džoe Suk u 82. i Kristijan Lovrić u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

U startnoj postavi Gorice bio je srpski internacionalac Ognjen Mudrunski. Zamenjen je u poslednjim trenucima meča.

Ovom pobedom Gorica se učvrstila na trećem mestu sa bodom manje i utakmicom manje od drugoplasiranog Osijeka.

U derbiju začelja igranom u Kranjčevićevoj komšije iz Varaždina su dva puta vodile, ali su Zagrepčani golovima svojih stranaca uspeli da izjednače rezultat.

Strelci su bili Belgijanac Motir Čaija u desetom i Grk Kirjakos Papadopulos u 89. minutu za Lokomotivu, a Ivan Delić u šestom i Japanac Icuki Urata u 60. minutu za Varaždin.