Brajton slavio u Birmingemu, prvenac Velbeka

Premier League 21. nov. 202017:50 > 17:53
Reuters, XXSTRINGERXX xxxxx

Nastavlja se "teror" gostiju u devetom kolu Premijer lige. Posle Čelsija u Njukaslu, do pobede na strani došao je Brajton u Birmingemu protiv Aston Vile 2:1.

Meč su obeležili lepi golovi i veoma uzbudljiv finiš. Gosti su poveli već u 12. minutu, posle odlične akcije dva najzvučnija pojačanja. Adam Lalana sjajno je bacio Velbeka u prazan prostor, nekadašnji napadač Arsenala i Mančester Junajteda je rutinski završio akciju, prebacio Martinesa i postigao prvi gol u dresu Brajtona.

Minimalnim vođstvom Brajtona otišlo se na odmor, ali drugo poluvreme donelo je daleko više sadržaja. Već u 47. minutu Vila dolazi do poravnanja. Traore odlično iz slobodnog udarca ubacuje loptu u šesnaesterac, a sada već po običaju sjajno reaguje Konsa i silovitim udarcem, u padu zakucava loptu u mrežu. Međutim, posle samo devet minuta nova odlična akcija Brajtona. Ovog puta u glavnoj ulozi su „starosedeoci.“ Gros je fantastično proigrao Marča, koji je prelepim udarcem zatresao mrežu i doneo novo vođstvo Brajtona.

Iako su gosti uspeli da neutrališu ekipu iz Birmingema, u nadoknadi vremena viđena je prava drama. Lampti je dobio drugi žuti u prvom minutu nadoknade zbog sukoba sa Džekom Grilišom, a pre toga je prvi dobio u 88. minutu. Potom je u šestom minutu nadoknade dosuđen penal za Aston Vilu, ali je VAR bio na strani Brajtona i presudio da nije penal. Domaći su bili u šoku, ali bodovi su otišli u Brajton.

Sa ova tri boda Brajton se učvrstio na 16. mestu i ima šest bodova više od VBA, koji je prvi u zoni ispadanja, dok je Aston Vila ostala šesta sa 15 bodova, tri manje od novog lidera Čelsija.