Votford ispustio pobedu i prvo mesto

Premier League 21. nov. 202018:12 > 18:26
Vladimir Ivić
Marc Atkins/Getty Images

Posle Redinga ni druga ekipa na čijoj klupi sedi srpski trener nije uspela da dođe do pobede u 12. kolu Čempionšipa. Votford Vladimira Ivića odigrao je 1:1 na gostovanju Kvins Park Rendžersu.

Sve je krenulo bajkovito po Stršljenove, koji su već u trećem minutu došli do gola. Strelac je bio Ben Vilmot. Imao je Votford prilike da postigne još bar jedan gol, ali je i KPR bio opasan, tako da minimalna prednost za goste uopšte nije bio loš rezultat. U drugom poluvremenu agilniji je bio domaćina i takav pristup mu je na kraju i doneo izjednačenje. Strelac je u 77. minutu bio Čer na asistenciju Dajksa. Do kraja nije bilo pogodaka i obe ekipe morale su da se zadovolje podelom bodova. Ovakvim ishodom Votford se izjednačio sa liderom pre ovog kola Redingom, sa 22 boda, ali su obe ekipe pale na deobu četvrtog mesta jer su mahom svi konkurenti pobedili. KPR je na deobi 15. mesta sa 14 bodova, šest bodova više od zone ispadanja.

Na nesreću Votforda i Redinga Veljka Paunovića do pobeda su došli Norič protiv Midlzbroa 1:0 u gostima, još ranije Bornmut, Bristol Siti protiv Derbija kod kuće i Svonsi kod kuće protiv Roterema. Sada je Norič prvi sa 24 boda, Bornmut i Bristol Siti imaju po 23, a Svonsi, Votford i Reding po 22.

Ostali rezultati: Barnsli – Notingem 2:0, Luton – Blekburn 1:1, Milvol – Kardif 1:1, Preston – Šefild Venzdej 1:0, Stouk – Hadersfild 4:3, Vikomb – Brentford 0:0.