Everton odoleo Fulamu, DKL rešeta, Mitrović rezervista

Fudbal - video 22. nov 202014:50 > 14:55
John Sibley - Pool/Getty Images

Prvi meč nedeljnog programa devetog kola Premijer lige doneo je uzbudljiv okršaj Fulama i Evertona, a gosti iz Liverpula slavili su na gostovanju na „Krejven kotidžu“ rezultatom 3:2 (3:1).

Delovalo je da će ekipa Karla Ančelotija doći do lake pobede u prvom poluvremenu, a već je u prvom minutu povela posle lepe akcije i centaršuta Rišarlisona koji je bez većih problema u gol pretvorio Dominik Kalvert-Luin.

Ipak, u 15. minutu domaćin je poravnao preko Rida, a asistent je bio Kerni. Posle nepunih pola časa igre Kalvert-Luin je posle Dinjeove asistencije postigao svoj drugi pogodak, deseti u sezoni, po čemu je izbio na čelo liste strelaca ispred Sona iz Totenhema.

Kada je u 35. minutu Dukur na novu asistenciju Dinjea pogodio Dukur delovalo je da je Everton blizu trijumfa.

Ipak, u nastavku smo videli još uzbuđenja – Kavaleiro je u 68. minutu promašio penal pošto se sapleo prilikom izvođenja.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović ušao je u igru u 58. minutu umesto Kernija, ali nije bio izvođač jedanaesterca, kao u nekim prošlim mečevima za „Kotidžerse“.

Ruben Loftus-Čik je u 70. minutu pogodio za Fulam posle asistencije Lukmena, ali to je bilo sve što su uspeli da urade domaći.

„Karamele“ su se posle tri vezana poraza (Sautempton, Njukasl, Mančester Junajted) vratile na pobednički kolosek, pa sada imaju 16 bodova i nalaze se na šestom mestu. U narednom kolu dočekuju Lids na „Gudisonu“.

Fulamu je ovo bio drugi poraz zaredom i posle devet kola imaju samo četiri osvojena boda. Tim Skota Parkera u narednom kolu gostuje Lesteru.