Vud i Poup za prvu pobedu Barnlija

Fudbal - video 23. nov 202020:24 > 20:26
REUTERS/Michael Regan

Kris Vud i Nik Poup doneli su u ponedeljak uveče prvu pobedu Barnliju u ovoj sezoni.

U pretposlednjem meču devetog kola Premijer lige Barnli je savladao Kristal Palas 1:0 i tako došao do prve pobede u sezoni.

Jedini gol na meču videli smo već u osmom minutu kada je mrežu zatresao Kris Vud. Treba napomenuti i da je Kristal Palas igrao ber Vilfrida Zahe koji nije doputovao sa ekipom jer je u samoizolaciji, ali i bez Luke Milivojevića koji odrađuje prvi od tri meča suspenzije.

Bolji je na otvaranju meča bio Barnli, ali je do odlaska na odmor Kristal Palas uspostavio ravnotežu i bio ravnopravan takmac u ovom meču.

Ipak, nije bilo promene rezultata sve do kraja meča. Možda i najviše zahvaljujući Niku Poupu koji je u nekoliko navrata odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

U poslednjem minutu, u stilu rukometnih golmana, Poup je telom zagradio gol, ali i zaradio udarac pa je nadoknada vremena trajala nešto više od predviđenih dva minuta. Bila je to samo jedna od pet odbrana koje je upisao golman Barnlija u ovom duelu.

Prva pobeda u sezoni donela je Barnliju beg iz opasne zone na tabeli. Barnli je sada 17. sa pet bodova. Kristal Palas je pao na deseto mesto na kome ima 13 bodova.

U narednom kolu Barnli gostuje Mančester sitiju, a Kristal Palas će dočekati Njukasl.