Paunov Reding mesec dana bez pobede, Ivić do remija

Premier League 25. nov. 202021:59 > 22:40
Naomi Baker/Getty Images

Reding srpskog trenera Veljka Paunovića nije došao do pobede ni u petom vezanom meču. Mada, za razliku od prethodna četiri protiv Milvola u 13. kolu Čempionšipa makar je izbegnut poraz.

Reding je posle opdličnog starta i samo dva remija u devet mečeva, vezao četiri poraza i time pokvario lepu poziciju. Milvol se nalazio na samo četiri boda manje i pobedom bi se potpuno upustio u borbu za mesta koja vode makar u plej-of za popunu Premijer lige.

Milvol je poveo u najboljem mogućem trenutku, pošto je postigao gol u nadoknadi prvog poluvremena. Strelac je bio Volas. Međutim, Reding je uradio ono što je morao, brzo je odgovorio i već u 53. minutu Žoao je doneo izjednačenje. Do kraja utakmice nije više bilo golova i Paunović je morao da se zadovolji bodom, prvim u prethodnih mesec dana. Reding sa ovim bodom ima 23 i nalazi se na šestom mestu, ali sa samo bodom manje od trećeplasiranog Bristola, dok je Milvol 10. sa 19.

Midlzbro je ubedljivo savladao Derbi 3:0 i sada je izbio na sedmo mesto sa 21 bodom, dok je Derbi ostao zakucan na dnu sa šest bodova. Votford Vladimira Ivića igrao je samo 0:0 na gostovanju jednom od konkurenata za plasman u Premijer ligu Bristola. Ovim bodom Stršljenovi su ostali na deobi četvrtog mesta sa Svonsijem i Redingom po 23 boda.

Ostali rezultati: Koventri – Kardif 1:0, Svonsi Šefild Venzdej 1:1.