"Očekivao sam kaznu, umesto toga postigli smo dva gola"

Reuters/Andrew Couldridge

Kad je izgledalo da će se utakmica na Selhrst Parku završiti nerešeno bez golova Njukasl je sa dva pogotka u poslednjim trenucima meča došao do važne pobede nad Kristal Palasom u Londonu (2:0) u prvom meču desetog kola Premijer lige.

Prvi gol postigao je Kalum Vilson na pas Brazilca Žoelintona u 88. minutu, drugi Žoelinton na asistenciju Kaluma Vilsona minut kasnije.

Vilsonu, koji je letos stigao iz Bornmuta, to je bio već sedmi pogodak u sezoni, a Brazilcu tek prvi, a ukupno treći u 49 premijerligaških mečeva za Njukasl.

Menadžer Svraka Stiv Brus priznaje da nije očekivao da će kući u Njukasl poneti sva tri boda iz Londona.

„Oba tima su se mučila da postignu gol. Mi u pojedinim trenucima nismo bili dovoljno efikasni i pomislio sam da će nas to na kraju koštati. Međutim, dogodilo se suprotno. Postigli smo dva brza gola. Kalum je sjajan, ima instinkt pravog gol igrača, već ih je postigao sedam. Drago mi je i za Žoelintona, muči se sa golovima otkad je došao, ali stalno ponavljam da nekim fudbalerima treba malo više vremena. Svi smo srećni zbog njega“, prokomentarisao je Stiv Brus.

Njegov kolega Roj Hodžson nije mogao da računa na Luku Milivojevića i prvog strelca tima Vilfreda Zahu što se osetilo u igri I rezultatu.

Svaki poraz boli, a ovaj je došao posle stvarno loše igre. Istina, nisam mislio da ćemo baš da izgubimo. Njih je sačuvao golman, bio je odličan u nekoliko situacija, ali ne mislim da smo zaslužili pobedu. Generalno, nismo ponosni na našu igru večeras„, samokritičan je Roj Hodžson.

Njukasl u sledećem kolu ponovo gostije, ovog puta Aston Vili u petak u Birmingemu, dok će Kristal Palas nedaleko odatle igrati sa Vest Bromom u sledeću nedelju.