Brajton sa penala u 93. minutu do boda protiv Liverpula

Fudbal - video 28. nov 202015:25 > 15:26
Gareth Fuller/Pool via Getty Images

Meč Brajtona i Liverpula u 10. kolu Premijer lige završen je rezultatom 1:1. Domaći su do boda došli golom Paskala Grosa sa bele tačke u trećem minutu sudijske nadoknade, a duel su obeležila i dva poništena gola Redsa zbog ofsajda.

Posle meča najviše će se govoriti o penalu Brajtona u poslednjim minutima meča. U drugom minutu nadoknade, iz VAR sobe je javljeno sudiji Atvelu da je Robertson prilikom izbijanja lopte šutnuo Velbeka u kaznenom prostoru.

Snimak je pokazao da to jeste bio slučaj, ali je bilo jasno da Robertson nije imao nikakvu nameru. Ipak, sudija se odlučio za penal, koji je iskoristio Gros.

Veliku priliku da dođe do vođstva Brajton je imao u 20. minutu, pošto je Neko Vilijams skrivio penal. Ipak, Nil Mope je sa bele tačke loptu poslao pored desne stative.

U 34. minutu su se radovola gostujući fudbaleri jer je Mohamed Salah postigao gol. Ipak, pogodak Egipćanina je poništen, pošto je sudija uz pomoć VAR utvrdio da je golu prethodio ofsajd.

Početkom drugog poluvremena Henderson je zamenio Vilijamsa na terenu. Liverpul je imao inicijativu, gosti su daleko više vremena imali loptu u posedu.

Do gola su konačno došli u 60. minutu, posle fantastične solo akcije Dioga Žote. Portugalac je postigao svoj peti pogodak u Premijer ligi, ukupno deveti u svim takmičenjima ove sezone.

U 84. minutu je Sadio Mane proslavio sjajan gol, ali je VAR ponovo pokazao da je igrač Liverpula bio u ofsajdu.

Uzbudljivo je bilo u samoj završnici. U drugom minutu sudijske nadoknade sudija je, posle pregleda videa, pokazao na belu tačku i Brajton je dobio još jedan penal. Ovoga puta su domaći iskoristili priliku – Paskal Gros je bio precizan i postavio je konačan rezultat 1:1.

Liverpul je trenutno prvi na tabeli, sa bodom i utakmicom više od Totenhema. Brajton je na 16. poziciji.