Ovakav Siti se čekao: Barnliju petica, Marez het trik

Premier League 28. nov. 202017:34 > 17:47
Reuters, XXSTRINGERXX xxxxx

Mančester Siti odigrao je u 10. kolu Premije lige najbolju utakmicu ove sezone. Na Etihadu je savladan Barnli 5:0, a briljirao je Rijad Marez.

Nekadašnji as Lestera otvorio je seriju pogodaka i to sa dva gola. Prvi je postigao posle odlične asistencije De Brujnea u šestom minutu. Kod drugog u 22. minutu Alžirac je napravio dar mar u šesnaestercu posle auta Vokera i na kraju izuzetno preciznim udarcem savladao Pikok-Ferela. Kod trećeg gola ekipe De Brujne je u 41. minutu odlično pronašao Mendija, koji je iz prve pogodio malu mrežicu. Ovo je francuskom beku prvi ligaški gol još od sezone 2015/16. kada je nosio dres Olimpika iz Marseja.

Malo zatišje na početku drugog poluvremena, a onda se u strelce upisuje Feran Tores u 67. minutu posle asistencije Gabrijela Žesusa. Samo dva minuta kasnije strelac je ponovo Marez, a ovog puta ga je proigrao Fil Foden, koji je minut ranije zamenio Toresa. Siti je postigao još jedan gol, tačnije to je bio autogol Pikok-Ferela, ali je gol poništen na asistenciju VAR zbog ofsajda.

Ovo je Sitiju najubedljivija pobeda ove sezone i sada su osmi na tabeli sa 15 bodova, šest manje od lidera Liverpul, uz utakmicu manje. Dok je Barnli 17. sa pet bodova i ima samo bod više od Fulama koji je u zoni ispadanja.