Bane i Bilić se raduju, Šefild zakucan za dno

Premier League 28. nov. 202022:57 > 22:59
Pool, Getty Images

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobedili su Šefild Junajted na svom terenu u 10. kolu Premijer lige rezultatom 1:0.

Važan trijumf ekipi Slavena Bilića u derbiju začelja doneo je Konor Galager u 13. minutu.

Posle odbijene lopte, engleski vezista je sa dvadesetak metara raspalio i pogodio donji levi ugao pored nemoćnog Arona Ramsdejla.

Ispostavilo se da je to i odlučujući pogodak na meču, pošto su do kraja mreže mirovale.

Domaći su mogli do još nekog pogotka, čime bi ranije rešili pitanje pobednika, ali je Ramsdejl bio raspoložen među stativama i zaustavljao opasne pokušaje Granta i Bartlija.

Imali su i gosti svoje šanse da izbegnu poraz. Baldok je probao sredinom drugog poluvremena, zatim je šut Mekburnija zauzstavio Džonston, da bi na kraju Bruster i Muset u nadoknadi vremena nedovoljno dobro reagovali u šesnaestercu Vrećica.

VBA, za koji je Branislav Ivanović odigrao svih 90 minuta, 17. je na tabeli sa šest bodova. Šefild ostaje poslednju uz jedan poen.