REMIJEM U 2015: Junajted gubi korak za Čelsijem

Premier League 1. jan 201515:52 > 15:53

Remi na otvaranju 2015. u Premijer ligi. Stouk i Mančester Junajted odigrali su 1:1 u prvom meču 20. kola, a moglo je da bude i drugačije…

Stouk je poveo golom kapitena Rajana Šoukrosa u drugom minutu na asistenciju Krauča, a bod Junajtedu doneo je Radamel Falkao u 26. minutu.

Gostima sa „Old Traforda“ ovo je bio drugi uzastopni remi u šampionatu i sada imaju devet bodova manje i meč manje od lidera Čelsija, koji u 18.30 gostuje Totenhemu na „Vajt Hart Lejmnu“.

Stouk je posle vođstva imao sjajnu priliku da duplira vođstvo, ali je Mame Biram Dijuf prošamio  situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom De Heom.

U drugom poluvremenu prvo je Robin van Persi lucidnim pokušajem promašio dobru priliku, dok je stativa sprečila Pitera Krauča da postane junak prve utakmice.

Sudija Majk Oliver mogao je dosudi penal za Stouk u 60. minutu kada je Kris Smoling igrao rukom u svom šesnaestercu, ali se engleski arbitar nije oglasio.