SP PEKING: Treći dan doneo brojna iznenađenja

Fudbal - video 24. avg 201518:57 > 19:00

Treći dan na Svetskom prvenstvu u Pekingu doneo je mnogo uzbuđenja, očekivanih, ali i neočekivanih rezultata. Ibargen i Frejzer-Prajs su opravdale ulogu favorita, dok je Lavileni razočarao svoje navijače.

Kolumbijska atletičarka Katarina Ibarguen odbranila je titulu svetske šampionke u troskoku. Ona je u finalu skokom od 14,90 metara slavila ispred IzraelkeHane Knjažjeve Minenkoi trećeplasirane olimpijske šampionke Kazahstanke Olge Rjapakove.Za iznenađenje dana pobrinuo se kanadski predstavnikŠonesi Barber, koji je osvojio zlato u skoku s motkom.
Trijumf mu je doneo rezultat pet metara i 90 centimetara, a visinu od šest metar nije uspeo da preskoči, sva tri puta je obarao letvicu. Srebrnu medalju iz trećeg pokušaja osvojio je Nemac Rafael Marsel Helctepe, a bronzano odličje pripalo je PoljakuPavel Vojčehovskom, Renou Lavileniju i Poljaku Pjotru Liseku.Šeli-En Frejzer-Prajs odbranila je titulu šampionke sveta u sprintu na 100 metara.Predstavnica Jamajke je došla do zlata vremenom 10,76 sekundi, ispred Holanđanke Dafne Šipers i Amerikanke Tori Bouvi.
Ovo je šesta zlatna medalja za Frejzer-Prajs na svetskim prvenstvima. Ona je pre dve godine bila šampionka na 100 i na 200 metara.
Ipak, uprkos trijumfu, pobednica je bila razočarana što nije uspela da postavi novi lični rekord i istrči 10,60 sekundi.Olimpijska šampionka, britanska atletičarka Džesika Enis-Hil osvojila je zlatnu medalju u sedmoboju.

„Bez sumnje ovo jedan od najvećih uspeha u mom životu. Kada pomislim šta sam sve uradila pre nego što sam rodila sina, ali i šta sve sada radim, kako treniram, i kako se borim sa povredama, ali i kako sam odvojila titulu, pa to je zaista neverovatno“
U trci na 400 metara trijumfovalaje Amerikanka Alison Feliks.

„Osećala sam se prijatno. Konrtrolisala sam trku i to je bilo sve što sam želela da uradim. Spremna sam, pa ćemo videti šta će se desiti u nastavku“.

Kenijka Vivijan Džepkemoi Čeriotosvojila zlatnu medalju u trci na 10.000 metara.Ona je do četvrte zlatne medalje na svetskim prvenstvima došla ispredGelete Burke iz Etiopije, i Ejmi Infeld iz Amerike.
Dragana Tomašević nije uspela da se plasira u finale u bacanju diska, pošto je u kvalifikacijama zauzela 20. mesto. Srpska atletičarka je izjavila da je pravila tehničke greške i da je nezadovoljna što je završila takmičenje.

Author: Marina Sekulić