PL: Kejn šalje Vilu u Čempionšip

Fudbaleri Totenhema došli su do nove pobede u meču nekompletnog 30. kola, pošto su kao gosti na Vila Parku savladali Aston Vilu sa 2:0 (1:0). Ovom pobedom Sparsi su došli na samo dva boda zaostatka u odnosu na lidera Lester, ali ima i utakmicu više.
Gosti su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, mogli su da postignu bar četiri, pet golova, a Hari Kejn je mogao i te kako da se proslavi. Ipak, Kejn se u 45. minutu ispravio za prethodne promašaje, kada je sjajno odreagovao na asistenciju Alija.
Isti tandem je i u 48. minutu kreirao akciju za 2:0, a od tada su gosti pustili gas, pa je Vila, od sledeće sezone najverovatnije učesnik Čempionšipa, imala par vrhunskih šansi, tri puta pogodili okvir gola, ali nisu uspeli da zatresu mrežu ekipe iz Londona.
Totenhem je drugi na tabeli sa 58 bodova, dok je Aston Vila zakucana na poslednjem mestu sa 16, devet manje od Sanderlenda, prvog tima iznad zone ispadanja.

Author: Vladimir Vesić