Agonija Liverpula se nastavlja: I Fulam pobedio na Enfildu!

Premier League 7. mar. 202116:53 > 17:1737 komentara
Ris Vilijams
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Fudbaleri Liverpula produžili su negativni klupski rekord, pošto su izgubili i šesti meč u nizu kod kuće u šampionatu – u 28. kolu Premijer lige bolji je bio Fulam sa 1:0 (1:0). Odlučujući gol dao je Mario Lemina posle greške Salaha, a najbliži izjednačenju Crveni su bili kad je Mane pogodio stativu.

Crveni su sada sedmi na tabeli sa 43 boda, dok Fulam zauzima 18. mesto sa 26 bodova, koliko ima i Brajton mesto iznad, prvo iznad crte, ali uz meč manje.

Fulam je bio za nijansu bolji u prvom poluvremenu, rano je šansu propustio Madža, pokušao je i Lukman, dok je na drugoj strani često nedostajalo završno dodavanje, uz solidan pokušaj Šaćirija iz daljine i jednu propuštenu priliku Salaha, tj, šut s ivice šesnaesterca koji je završio pored gola.

Tako je bilo sve do 45. minuta, kada gosti stižu do vođstva. Robertson nije najbolje raščistio posle ubacivanja sa desne strane, Salah je nonšalantno primio loptu na ivici kaznenog prostora, a Mario Lemina mu je oduzeo i sa petnaest metara iskosa s desne strane smestio loptu u desni ugao Alisonovog gola.

Već na početku drugog poluvremena Liverpul je preuzeo inicijativu, a Žota je fantastično uhvatio volej, da bi Areola još bolje odbranio.

Nedugo zatim domaći su tražili penal posle navodnog igranja rukom Aine, izveo je Klopov tim i nekoliko kornera, da bi u 71. minutu ponovo došli kao blizu izjednačenja – Keita je centrirao s desne strane, Mane je pokušao glavom, a lopta je u visokom luku završila na stativi. Ubrzo posle toga Šaćiri je umalo bio neprecizan udarcem sa ivice šesnaesterca.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović ušao je u igru za Fulam u 84. minutu i dobio je žuti karton, a do kraja je Liverpul blizu izjednačenja bio u nadoknadi, kad je u gužvi Andersen izvrsno intervenisao.

Liverpul već za tri dana igra revanš osmine finala Lige šampiona sa Lajpcigom, prvi meč u gostima dobili su 2:0, a u Premijer ligi 15. marta gostuju Vulverhemptonu. Fulam dva dana ranije dočekuje Mančester siti.