Alison u 90+5. za veliku pobedu Liverpula!

Premier League 16. maj. 202119:27 > 19:5237 komentara
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Vest Bromvič Albionom na strani, u 36. kolu Premijer lige, pogotkom golmana Alisona Bekera u 90+5. minutu - 2:1! Crveni su sa ta tri boda sačuvali dobre šanse da se domognu Lige šampiona.

Sada na petoj poziciji imaju 63 poena, jedan manje od četvrtoplasiranog Čelsija, a tri u odnosu na trećeplasirani Lester. Plavi i Lisice igraju međusobni duel u sledećoj rundi, što klubu sa Enfilda ide naruku u nadi da će izboriti plasman u elitni rang.

A do poslednjih sekundi duela na Hotornsu delovalo je da su sve nade Redsa raspršene. Viđeni remi bi im situaciju učinio praktično nemogućom, ali se onda ukazao Alison.

Izborili su gosti korner u završnim trenucima, brazilski golman je otišao u šesnaesterac rivala i u maniru rasnih strelaca glavom zakucao loptu u mrežu, na centaršut Trenta Aleksander-Arnolda, za veliko slavlje svog tima.

Može se reći da je tim Jirgena Klopa na kraju i nagrađen za znatno kvalitetniju predstavu. Imao je Liverpul 77 odsto posed, čak 26 udaraca, međutim, lopta nije htela u gol. Ređale su se šanse Roberta Firmina u dva navrata, Sadija Manea, Arnolda, Tijaga Alkantare, Đinija Vajnalduma…

Rezultat se od 33. minuta nije menjao. Tada je Mohamed Salah preciznim udarcem anulirao zaostatak, posle vodećeg pogotka VBA, koji je u 15. postigao Hal Robson-Kanu.

Imao je i budući član Čempionšipa svoje prilike i mogao je u nekoliko navrata da kazni lošu odbranu Redsa. U tome je i uspeo je u 71. minutu, ali je gol Kajla Bartlija poništen zbog ofsajd pozicije.

Na kraju, bodovi putuju na Enfild. Crveni u poslednja dva kola igraju sa Burnlijem i Kristal Palasom i pobede su im neophodne za izlazak u Ligu šampiona.

VBA će igrati za svoju dušu protiv Vest Hema i Lidsa, pošto je kao pretposlednji tim lige sa 26 poena odavno izgubio šanse da izbori opstanak.