Almiron i Sen Maksimen za nastavak agonije Sautemptona

Fudbal - video 6. feb 202118:01 0 komentara
Njukasl
REUTERS/Owen Humphreys

Nastavlja se crni niz Sautemptona. Pretrpeli su i peti uzastopan poraz u Premijer ligi, ovog puta na Sent Džejms Parku u meču 23. kola protiv Njukasla 3:2.

Prvi put posle dužeg vremena mesto u startnoj postavi Njukasla zauzeo Alan Sen Maksimen. I odmah se osetilo njegovo prisustvo. Već u 16. minutu kreirao je šansu Viloku, koji je zatresao mrežu i doveo domaćina u vođstvo. Ovo je momku koji je došao na pozajmicu iz Arsenala bio prvi meč za novi klub i eto pogotka na debiju.

U 26. minutu još jednom je Sen Maksimen u glavnoj ulozi, uposlio Almirona, koji je uz pomoć nesrećnog Bednareka zatresao mrežu. Ipak, već u 30. minutu Sautempton se vraća, a strelac je Takuma Minamino koji je došao na pozajmicu iz Liverpula. Ipak, do poluvremena Njukasl vraća dva gola prednosti, a strelac je ponovo Almiron. Na samom startu drugog dela, u 48. minutu Vord Praus postiže pogodak i ponovo primiče Svece na samo gol zaostatka. A onda je krenula agonija Svraka. Samo dva minuta kasnije Hendrik je dobio drugi žuti karton i 40 minuta Njukasl je igrao sa igračem manje. Ali na njihovu sreću, Sautempton to nije iskoristio i tri boda su ostala na Sent Džejms Parku, iako je postigao gol preko Če Adamsa, koji je poništen zbog ofsajda.

Njukasl je 16. sa 25 bodova i beži 11 bodova ekipama u zoni ispadanja. Sautempton je 12. sa samo četiri boda više. Njukasl je preskočio Barnli, koji je na svom Turf Muru odigrao samo 1:1 sa Brajtonom. I to je spasavao bod, jer je vođstvo gostima doneo Luis Dank. Ipak, izjednačio je domaćin u 54. minutu preko Gudmundsona, a u 57. minutu Barns je postigao gol za preokret, ali je poništen zbog ofsajda. Barnli je 17. prvi iznad zone ispadanja sa 23 boda, devet više od prvog sledećeg Fulama, dok je Brajton 15. sa 25 bodova.