Anćeloti i Murinjo po 1:0: Everton u Top 4, preti i Totenhem

Premier League 4. mar. 202120:54 > 20:562 komentara
Tottenham Hotspur Dele Alli Son Heung-min Dele Ali Totenhem
REUTERS/Clive Rose

Fudbaleri Totenhema savladali su kao gosti Fulam 1:0, dok je Everton istim rezultatom pobedio na strani Vest Brom u mečevima 29. kola Premijer lige.

Fudbaleri Totenhema su na krilima ubedljivih pobeda nad Barnlijem i Volfsbergerom od po 4:0 potvrdili dobru formi i kod komšija iz Fulama. Pobedili su sa 1:0 i istovremeno prekinuli niz loših rezultata na gostovanjima u PL.

Prethodno su izgubili na poslednja tri gostovanja u Premijer ligi (Brajton 0:1, Mančester Siti 0:3, Vest Hem 1:3) i ova pobeda sigurno je obradovala Žozea Murinja.

Portugalca je sigurno obradovao i sve zapaženiji učinak povratnika u tim Dele Alija i Gereta Bejla. Upravo je Dele Ali doveo Spurse u vođstvo u 19. minutu posle odlične kombinacije sa Sonom. Mada je kasnije taj pogodak zaveden kao autogol domaćeg defanzivca Adarabijoa.

Totnhem je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, dok se u nastavku orijentisao na kontranapade. Fulam je teško stvarao šanse, ali je bio blizu izjednačenja u 62. minutu. Novajlija Mađa uspeo je da savlada Ljorisa i donese izjednačenje, ali je VAR taj gol poništio jer je prethodno njegovog saigrača Laminu lopta pogodila u ruku. Utisak je da je odluka bila prestoga, jer je ruka bila uz telo.

Deset minuta kasnije Skot Parker je pojačao oštricu napada i u igru uveo Aleksandra Mitrovića umesto Kavaljera, ali Fulam do kraja meča nije uspeo da stigne do izjednačenja.

Ovom pobedom Murinjov tim je prekinuo još jedan neugodan niz: uspeo je da zabeleži prvu pobedu u mečevima Premijer lige ove sezone igranim tokom nedelje. U prethodbe četiri utakmica doživeo je tri poraza I jednom igrao nerešeno.

Anćeloti juri Ligu šampiona

U drugom meču igranom u istom terminu Everton je kao gost slavio protiv Vest Broma. Trenutak odluke dogovodio se u 65. minutu. Tek što je zamenio Dukurea iskusni Sigurdson je izveo korner i u nastavku akcije asistirao Rišarlisonu za vođstvo od 1:0.

Ovom pobedom Everton je uskočio u Top 4. Anćelotijev tim sad ima 46 bodova, jedan više od Vest Hema na petoj poziciji. Slede Čelsi (44), Liverpul (43) i Totenhem (42).