Lukaku i Džejms za pobedu Čelsija nad Arsenalom

Premier League 22. avg. 202119:20 > 19:337 komentara
Romelu Lukaku
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Čelsija zabeležili su pobedu u derbiju drugog kola Premijer lige i to protiv gradskog rivala Arsenala na njegovom terenu 2:0.

Tuhelov Čelsi već posle dva kola istakao je jasnu nameru da evropskoj tituli pridruži i domaću. Plavci su bili apsolutno dominantni, posebno u prvom poluvremenu kada je praktično i rešen meč. Tobdžije nisu imale rešenja za povratnika Romelua Lukakua, ali ni igrača utakmice Risa Džejmsa.

Upravo su njih dvojica učestvovali u akciji kod vođstva u 16. minutu. Džejms je pobegao Saki i uputio sjajnu oštru loptu u peterac, gde je Lukaku bio sam kao duh i postigao prvenac u drugom mandatu u dresu Plavaca. U 35. minutu gotovo istovetna akcija. Ponovo su sjajno kombinovali gosti, Maunt sjajno uposlio Džejmsa, koji je ponovo po desnoj strani pobegao Saki, ali ovog puta se odlučio sam da završava akciju i postigao gol za 2:0.

Već tada je bilo jasno da će bodovi otići na Stamford Bridž iako je Arsenal bio bolji i nešto konkretniji u nastavku. Najbolju priliku Tobdžije su imale u 60. minutu kada je Holding šutirao glavom tik pored leve stative gola Čelsija. Imao je i Čelsi u drugom poluvremenu sjajnu priliku, ali je šut Lukakua glavom u 77. minutu sjajno odbranio Leno, a lopta se posle odbrane odbila o prečku i nije bilo gola.

Čelsi je ovom pobedom ostao na deobi prvog mesta sa Liverpulom, Brajtonom i Totenhemom sa po šest bodova. Upravo se u narednom kolu u subotu u derbiju sastaju Liverpul i Čelsi. Arsenal je prvi put od osnivanja Premijer lige zabeležio poraze u prva dva meča i sledi mu okršaj protiv Mančester Sitija u narednom kolu, takođe u subotu.

Tok meča:

10′ Čelsi se nametnuo od početka, ali prvu opasniju situaciju pred protivničkim golom imao je Arsenal. Sjajno je sa leve strane loptu ubacio Kiran Tirni, ali je ona sve prošla i na kraju je Alonso izbacio u korner.

16′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Kakav povratak Lukakua u Čelsi. Belgijski reprezentativac doveo je Plavce u vođstvo u londonskom derbiju, ali mu je posao značajno bio olakšan, posle sjajnog centaršuta Risa Džejmsa, zaboravljenog na desnoj strani. Oštro ubačena lopta unutar peterca i Lukaku zaista nije imao težak zadatak da zatrese nebranjenu mrežu.

21′ Neće biti lako štoperima Arsenala protiv Lukakua. Alonso je centrirao sa leve strane, a bivši fudbaler Intera nadskočio je oba centralna defanzivca Tobdžija, i glavom zahvatio loptu, ali preko gola.

29′ Konačno je i Arsenal uputio šut na gol protivnika. Međutim, udarac mladog belgijskog internacionalca Lokonge sa distance završio je iznad gola.

35′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Čelsi je prosto prejak za Arsenal. Prvo je bio asistent, a sada je Ris Džejms po receptu prvog gola ponovo pobegao Saki, ali ovog puta je šutirao i savladao Lena za 2:0

Poluvreme. Prilično jednostran bio je derbi na Emirejtsu. Čelsi je dominirao i tu dominaciju je krunisao sa dva pogotka. Oba su bila dosta slična, tačnije kod oba je eksploatisana desna strana. Kod prvog Ris Džejms je u 16. minutu pobegao Saki i uposlio na tacni Lukakua za njegov prvenac u drugom mandatu u Čelsiju. U 35. minutu Džejms je ponovo pobegao Saki, ali ovog puta je sam završio akciju za 2:0.

53′ Konačno je Arsenal uputio šut u okvir gola protivnika. Pokušao je Saka, ali odlično je odbranio Mendi. Ostaje 2:0 za Čelsi.

60′ Prodisao je Arsenal u pauzi i izašao u drugom delu kao znatno hrabriji tim nego što je to bio u prvih 45 minuta. Kao posledica došla je i najbolja prilika, pošto je posle centaršuta Pepea iz kornera, najviše skočio Mari, prosledio loptu na drugu stativu gde je bio Holding, ali je šutirao tik pored stative.

63′ Ušao Pjer Emerik Obamejang umesto Sake i već u prvom kontaktu imao šut u okvir gola.

77′ Kakva šansa Čelsija. Umalo da Lukaku postigne i drugi gol. Sjajno je loptu zahvatio glavom, ali je Leno refleksno intervenisao, a potom je lopta završila na prečki. Ipak, ostaje 0:2.