Arsenal gazda Severnog Londona, Totenhem nemoćan u nastavku

Totenhem Edegor Tottenham Hotspur's Son Heung-min in action with Arsenal's Martin Odegaard Premier League - Arsenal v Tottenham Hotspur
REUTERS/David Klein (Edegor i Son)

Fudbaleri Arsenala pobedili su tim Totenhema sa 3:1 u velikom derbiju Severnog Londona i prvoj utakmici devetog kola Premijer lige.

Premijer liga

Odavno ovi timovi nisu bili tako dobro plasirani uoči gradskog obračuna. Tobdžije su derbi dočekale na prvom mestu, Petlovi na trećem sa samo bodom manje.

Poveo je Arsenal u 20. minutu sjajnim pogotkom Tomasa Partija. Prvi gol u sezoni za internacionalca iz Gane i to u pravom trenutku za njegov tim. Za oduševljenje domaćih navijača na stadionu Emirejts.

Izjednačio je Hari Kejn sa bele tačke u 31. minutu. Prethodno je Brazilac Rišarlison prošao Granita Džaku, ali ga je Gabrijel oborio u šesnaestercu i sudija Entoni Tejlor nije imao dileme. Kejn je rutinski izveo najstrožu kaznu i postigao jubilani 100. gol u gostima u Premijer ligi. Ujedno, jedini je fudbaler u istoriji PL kome je to pošlo za rukom.

Drugo poluvreme potpuno je pripalo Tobdžijama. Već u 49. minutu na semaforu je stajalo 2:1. Bakajo Saka je šutirao sa desne strane, Ugo Loris je samo kratko odbio loptu, na koju su krenuli Gabrijel Žezus i Romero, ali je daleko spretniji bio Brazilac i poslao loptu ispod golmana Totenhema. Njegov peti pogodak otkako je stigao iz Mančester Sitija.

Kada je Brazilac Emerson Rojal u 62. minutu dobio direktan crveni karton zbog faula nad zemljakom Gabrijelom Martinelijem bilo je jasno da će ekipi Antonija Kontea biti jako teško da napravi nešto do kraja meča.

Totenhem Žezus Tottenham Hotspur's Clement Lenglet in action with Arsenal's Gabriel Jesus Premier League - Arsenal v Tottenham Hotspur
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Samo pet minuta kasnije nakon akcije Partija i Martinelija švajcaraski reprezentativac Granit Džaka je duplirao prenost za tim Mikela Artete. Za ispostaviće se konačnih – 3:1.

Arsenal je nakon ove pobede zadržao prvo mesto na tabeli Premijer lige sa 21 bodom, Totenhem je ostao na trećem mestu sa 17 bodova, koilko ima i Mančester Siti na drugoj poziciji.

Tobdžije već u narednom kolu očekuje novi veliki derbi, protiv Liverpula na istom ovom stadionu, dok Totenhem gostuje Brajtonu. Prethodno će oba kluba tokom nedelje imati obaveze na međunarodnoj sceni.