Arsenal siguran u Njukaslu, spektakularan gol Obamejanga

Julian Finney/Getty Images

Fudbaleri Arsenala slavili su protiv Njukasla u gostima 2:0 u meču 34. kola Premijer lige.

Tobdžije su posle samo jednog osvojenog boda u protekla dva kola uspele da upišu trijunf i zadrže šanse u borbi za mesto u evropskim takmičenjima. Ekipa Mikela Artete je deveta sa 49 bodova, dok sedmoplasirani Totenhem ima četiri više i meč manje.

Povezane vesti

Njukasl je ostao na deobi 17. pozicije sa 36 bodova i samo u slučaju da se dogodi čudo izgubiće status premijerligaša. Fulam je prvi ispod crte sa devet bodova manje od crno-belih.

Golove na Sent Džejms Parku postigli su Mohamed Elneni i Pjer-Ejmerik Obamejang. Egipćanin je već u šestom minutu iskoristio asistenciju Obamejanga i upisao prvi pogodak u dresu tima iz Londona u Premijer ligi od dolaska iz Bazela 2016.

Tridesetjednogodišnji Obamejang se nakon asistencije upisao i u listu strelaca. Igrao se 66. minut, kada je Martineli upustio odličan centaršut sa leve strane, a iskusni Gabonac spektakularnim udarcem poslao loptu u mrežu za 2:0.

Domaći tim je meč završio sa desetoricom jer je u 90. minutu direktan crveni karton dobio Fabijan Šer, dok je loša vest za navijače Tobdžija povreda Davida Luiza, koji je u 53. minutu napustio teren.

Arsenal u sledećem kolu dočekuje Vest Brom, a Njukasl gostuje Lesteru.